KrajRegion

Jak powstają frytki z McDonald’s? Zaglądamy do fabryki [FABRYKI W POLSCE]

Jesteś ciekawy, jak produkowane są frytki z restauracji McDonald’s? Między innymi to sprawdzimy w programie „Fabryki w Polsce”.

 

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, jak powstają frytki z restauracji McDonald’s oraz tramwajowe rezystory hamowania. Na antenie TVS w każdy wtorek zaglądamy za kulisy pracy polskich fabryk i sprawdzamy, jak to jest zrobione!

Oglądaj program „Fabryki w Polsce” we wtorek 26 listopada o 17:15 w TVS.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Komu frytki? Zobacz, jak działa fabryka frytek!

Przed fabryką frytek stoi szereg wyzwań. Ciągła zmienność otoczenia, wahania cen surowców, kursów walut, niepewności plonów czy jakości surowca to tylko niektóre z czynników warunkujących jej pracę.

Do najważniejszych zadań fabryki sektora spożywczego należy śledzenie rentowności produkcji i zapewnienie norm jakościowych. Żeby odpowiednio zaplanować pracę takiej fabryki, potrzebne są zaawansowane systemy informatyczne.

W jaki sposób pomagają one w produkcji? Przekonamy się o tym na przykładzie fabryki frytek Fritz Poland w Lęborku, która dostarcza frytki do sieci McDonald’s w Polsce i 10 innych, europejskich krajów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Jak powstają wycieraczki i ścianki działowe? [FABRYKI W POLSCE]

Jak zatrzymać tramwaj?

Tramwaje napędzane są silnikami elektrycznymi sterowanymi za pomocą falowników. Pozwala to na pilną i dynamiczną zmianę prędkości pojazdu. Podczas hamowania taki układ pracuje jak prądnica i zwraca energię, jaka się w tym momencie wytwarza do sieci.

Jednak sieć jest w stanie przyjąć prąd do określonej jego wartości, natomiast powyżej tej wartości energia elektryczna hamowania musi być wytracana w inny sposób. W tym celu stosuje się rezystor hamowania, który rozprasza energię kinetyczną, zamieniając ją w ciepło.

Jak powstaje rezystor hamowania stosowany w tramwajach? Sprawdzimy to, odwiedzając polskiego producenta – firmę Simpax – w programie „Fabryki w Polsce” we wtorek 26 listopada o 17:15 na antenie TVS.

 

Podglądamy pracę polskich fabryk i sprawdzamy, jak zrobione są produkty codziennego użytku (i nie tylko!). W każdy wtorek oglądaj program „Fabryki w Polsce” o 17:15 na antenie Telewizji TVS.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

Marlena Borczyk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close