Artykuł PartnerskiArtykuł SponsorowanyPodróżeStyl życia

Jaka męska kurtka przejściowa najlepiej ochroni przed zimnem i deszczem? Odpowiadamy

W idealnym męskim świecie kurtka jest uniwersalna – pasuje do wszystkiego. Czy zima, czy wiosna – panowie chcieliby mieć jedną odzież, która pasowałaby do każdej pory roku. Choć kurtka przejściowa męska jest bliska ideału, to przy srogich mrozach na pewno nie zda egzaminu. W tym artykule sprawdzamy, jaki model najlepiej ochroni przed zimnem i deszczem.

 

Porządna męska kurtka to must have w każdej szafie. Choć wielu chciałoby mieć jedną i uniwersalną do wszystkiego, to nie jest to do końca możliwe. Na świecie nie powstał jeszcze taki materiał, który zimą by grzał, a wczesną jesienią zapewniał przyjemny chłód. Jednakże na rynku można znaleźć męskie kurtki przejściowe, które będą porządnie izolować w zmiennych warunkach atmosferycznych, a także podczas deszczu.

Zwróć uwagę na materiał

Kurtki męskie jesienne powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Niestety nie każdy czyta metki i zdarza się, że do domu wraca z syntetycznym tworem, który zamiast zapewnić dobrą izolację, będzie grzał w ciepłe dni, a w zimne – potęgował uczucie chłodu. Co zatem wybrać?

  • bawełna – jest to najpopularniejszy materiał, który dominuje w sklepach. Częściej jednak wykorzystywany jest do kurtek jesiennych niż zimowych z uwagi na gorszą izolację – bawełna bowiem pozwala skórze oddychać, a tym samym przepuszczać powietrze. Jeżeli kurtki nie mają dodatkowej membrany – nie będą przeciwdeszczowe.
  • Nylon – ten materiał zapewnia bardzo dobrą jakość i wybierając go, masz pewność, że kurtka posłuży długie lata. Zapewnia dobrą izolację, ale i oddycha razem z ciałem.
  • Wełna – to typowy i naturalny materiał dla zimowych kurtek. Zapewnia bardzo dobrą izolację i ciepło, a w dodatku ma jeszcze jedną ważną zaletę – pozwala oddychać!
  • Futro – naturalne powoduje kontrowersje, choć od wieków uznawane jest za najlepszy materiał na zimę. Syntetyczna nie będzie tak dobrze trzymać ciepła.
Męska kurtka przejściowa skórzana (fot. mat. partnera)
Męska kurtka przejściowa skórzana (fot. mat. partnera)

Kurtki męskie przejściowe – bawełniane czy z wełny?

Wielu mężczyzn ogranicza się do sprawdzenia materiału, z którego wykonana jest kurtka. Co prawda nie jest to zła praktyka, ale w wielu przypadkach (chociażby przy kurtkach nylonowych) zapomina się o… wypełnieniu! Tym samym syntetyczne materiały, czy takie, które nie do końca wydają się trzymać dobrą izolację cieplną, za sprawą dobrego wypełnienia, będą świetną propozycją na przejściową pogodę.

Z tego wynika, że praktycznie każda kurtka przejściowa męska może być dobrym wyborem. Czy to oznacza, że model nie będzie mieć znaczenia? Nie do końca. Spójrz na propozycje widoczne w sklepie Denley – każda z nich jest dokładnie opisana, nie tylko pod kątem materiału, ale i wymiarów czy fasonu: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-przejsciowe-354.html.

Pikowana męska kurtka przejściowa z lekkim wypełnieniem (fot. mat. partnera)
Pikowana męska kurtka przejściowa z lekkim wypełnieniem (fot. mat. partnera)

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru męskiej kurtki przejściowej

Kurtka przejściowa to jeden z najtrudniejszych wyborów, ponieważ musi spełnić swoją funkcję w niesprzyjających i zmiennych warunkach. Dlatego model powinien być tak zaprojektowany, aby w ciepłe dni nie przegrzewać, a w zimne – ocieplać, a dodatkowo zapewniać ochronę przeciwdeszczową.

Zbyt duża lub zbyt mała kurtka będzie wpływać negatywnie na komfort cieplny, podobnie jak źle dobrany fason. Wybierając swoją idealną, bądź wymagający! Sprawdź szwy i jakość wykonania. Jeżeli zaczną puszczać, jest ryzyko, że będzie to jej pierwszy i jedyny sezon. Zwróć uwagę także na kaptur i kołnierz. Wysoki, który można układać, sprawdzi się przy pierwszych wiatrach.

Nie można zapominać, że kurtka przejściowa męska z kapturem czy też bez, ma jedną funkcję: przygotować ciało na zimniejsze dni i chronić przed pierwszymi przymrozkami. Nie powinna jednak zastąpić całkowicie odzieży wierzchniej na zimę.

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button