Artykuł Sponsorowany

Jaki mikrofon wybrać do vlogów w internecie?

Myśląc o vlogach, ma się głównie na myśli obraz wideo, ale przy tworzeniu świetnych odcinków, równie kluczowy jest dźwięk. Aby z łatwością uzyskać znakomite, czysto brzmiące audio w swoim vlogu, sięgnij po wydajny mikrofon. Jak się okazuje, takie rozwiązania nie są wcale przesadnie drogie i umożliwiają szybkie wniesienie swoich nagrań na wyższy poziom. Dowiedz się, jaki mikrofon do vlogowania sprawdzi się najlepiej.

 

Dlaczego dobry vlog oznacza dobry dźwięk?

Aby stworzyć odcinek vloga, który zainteresuje widzów i przyciągnie ich uwagę na dłużej, tak aby obejrzeli go do końca, a nawet chcieli zasubskrybować kanał, nie wystarczy tylko dobry obraz. Kiepski dźwięk może zepsuć skutecznie odbiór nawet najlepszego, najbardziej spektakularnego wideo. Mało tego, obecnie część użytkowników wysłuchuje jedynie odcinki vlogów, traktując je jako swego rodzaju podcasty. 

Kiepskiej jakości dźwięk sprawia, że Twoje wypowiedzi są niezrozumiałe. Możesz więc mieć wiele ciekawego do powiedzenia, ale podczas korzystania z niewłaściwego sprzętu, wszystko rozbije się o nieskuteczną realizację. Sięgnij więc po dobry mikrofon do vlogów, (na przykład takie jak tu), aby każde słowo było zrozumiałe. Dobre udźwiękowienie przyda się także wtedy, gdy zapraszasz gości do swojego vloga lub chcesz widzom zaprezentować atmosferę danego miejsca, którą budują także dźwięki. 

Jaki mikrofon do vlogowania? 

Wybór optymalnego mikrofonu do vlogowania jest uzależniony od tego, jaki charakter ma dany vlog. Przykładowo dla vlogerów podróżniczych, którzy głównie nakierowują kamerę lub aparat na siebie, najlepszym wyborem będzie nakamerowy mikrofon kierunkowy. W sytuacji gdy gospodarz vloga porusza się po planie zdjęciowym – przybliża i oddala od kamery – to świetnym rozwiązaniem będzie mikrofon krawatowy. 

Vlogerzy pracujący w domowym studiu, którzy np. komentują bieżące wydarzenia lub robią recenzje produktów, mogą sięgnąć po studyjne mikrofony pojemnościowe. Taki sprzęt montuje się statycznie na biurku. Mikrofon studyjny jest dobrym wyborem także dlatego, że umożliwia łatwą realizację podcastów. Dopełnieniem wszystkiego będzie konsola do podcastów, taka, jak na przykład ta: https://www.cyfrowe.pl/rode-konsola-do-podcastow-rodecaster-duo-p.html. Jeśli masz więc bardzo twórczą duszę, to z takim sprzętem będziesz mieć jeszcze więcej możliwości. 

Mikrofon do vloga, w którym pojawiają się goście

Nieco inaczej wygląda realizacja wideo, gdzie w odcinkach vlogów pojawiają się goście. W takiej sytuacji każdemu, kto ma się wypowiedzieć w danym odcinku, należy zapewnić świetne brzmienie. Z pomocą przychodzą np. bezprzewodowe systemy audio,(jak na przykład te: https://www.cyfrowe.pl/audio-systemy-bezprzewodowe,2,140,1596.html), które umożliwiają zastosowanie dwóch nadajników i jednego odbiornika. Dzięki temu rozmówcy mogą bardzo swobodnie rozmawiać, a wszystko zapisze się w znakomitej jakości audio. 

Często vlogerzy rozmawiają z przypadkowo spotkanymi ludźmi – przykładowo przeprowadzając ankietę uliczną czy rozmawiając z gośćmi danej imprezy. W takiej sytuacji pomocny może być mikrofon reporterski połączony z kamerą lub rejestratorem dźwięku. Ważne jest, aby miał kierunkową charakterystykę, co pozwoli na zarejestrowanie tylko wypowiedzi ludzi z pominięciem niepotrzebnego szumu tła. 

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button