Region

Jaworzno: awaria przepompowni w końcu usunięta

Od niedzieli trwały prace naprawcze przepompowni w Jaworznie. To tam doszło do rozszczelnienia, w wyniku którego kilkaset metrów sześciennych ścieków dostało się do rzeki Przemsza na granicy Jaworzna i Sosnowca. Awarię udało się już całkowicie usunąć.

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Jeszcze w niedzielę pracownikom wodociągów udało się opanować wyciek. Od poniedziałku ruszyły prace naprawcze. W środę przeprowadzono próbę szczelności zbiornika, a w czwartek wstępnie uruchomiono przepompownię.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Awaria oczyszczalni ścieków w Jaworznie: Zwołano sztab kryzysowy, trwa walka z czasem [WIDEO]

Przez cały okres prowadzonych prac naprawczych, przelew burzowy był zatkany, a ścieki wywożone były na oczyszczalnię. Ewentualne przyczyny awarii nie są jeszcze do końca znane. Rozszczelnienie zbiornika mogło wywołać olbrzymie ciśnienie, błąd układu sterowania lub awaria jednego z elementów pracujących na tym obiekcie. Są to hipotezy, na których potwierdzenie potrzeba czasu. Jedno jest pewne, już po kilku godzinach Wodociągi wraz ze swoimi służbami, przy wsparciu firm zewnętrznych sprawnie zniwelowała skutki awarii, a co najważniejsze zatkały wypływ ścieków do rzeki – czytamy na stronie Wodociągów z Jaworzna.

Całą awarię udało się opanować wczoraj wieczorem. O godzinie 19:30 przepompownia tłoczna ścieków działa i pracuje w swoim normalnym, automatycznym trybie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Budka uderza w Ziobrę! „Ten człowiek śmie mówić o honorze?!”

Premier Morawiecki i policjant Morawiecki. Szef rządu spotkał swojego sobowtóra na Śląsku! [ZDJĘCIA]

Mirek Szołtysek – to już 30 lat na scenie! Jubileuszowy koncert już 18 stycznia w ChCK??

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close