Region

Jaworzno daje MILION zł na walkę z koronawirusem

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert poinformował, że miasto przeznaczy 1 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki ma otrzymać Szpital Wielospecjalistyczny w tym mieście.

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do szpitala trafią pieniądze, które placówka będzie mogła wydać na najpotrzebniejsze obecnie środki ochronne oraz – w przypadku zagrożenia – na sprzęt ratujący zdrowie i życie pacjentów. Systematycznie dofinansowujemy i zaopatrujemy nasz szpital w niezbędny sprzęt i środki ochronne, planując wydatki z zależności od bieżących potrzeb placówki. Obecna sytuacja wymaga natychmiastowych działań i dodatkowych pieniędzy. By skutecznie wyposażyć szpital w ratującą życie aparaturę oraz właściwie zabezpieczyć personel medyczny, zdecydowałem o przekazaniu z miejskiego budżetu kwoty w wysokości miliona złotych – napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Jaworzna.

Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny otrzyma wsparcie samorządu w wysokości jednego miliona złotych. Do szpitala…

Opublikowany przez Pawła Silberta – Prezydenta Miastę Jaworznę Piątek, 27 marca 2020

Przekazane pieniądze mają zostać przeznaczone między innymi na zakup środków ochrony i sprzętu ratującego życie i zdrowie. Jaworzno to kolejne miasto, które przekazuje środki na walkę z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wcześniej na taki krok zdecydował się między innymi chorzowski magistrat.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Msza Święta – transmisja w każdą niedzielę o 9:00 w TVS

Dziewczynka w piżamce uciekła pijanym rodzicom. ZDJĘCIE z policyjnej strony łamie serce…

Śląski NFZ opublikował listę dentystów, którzy przyjmują w czasie epidemii koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close