KrajRegion

Zmiana w kodeksie wyborczym. Osoby na kwarantannie i po 60. roku życia zagłosują korespondencyjnie!

Wybory prezydenckie już 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość dąży do tego, by te odbyły się za wszelką cenę. Podczas nocnego posiedzenia Sejmu, zmieniono kodeks wyborczy, a konkretniej, umożliwiono osobom przebywającym na kwaranntanie i tym po 60. roku życia głosowanie korespondencyjne.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Głosowanie nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych – jednej z trzech ustaw w ramach tarczy antykryzysowej – odbywało się w Sejmie w nocy z piątku na sobotę, m.in. przy wykorzystaniu urządzeń elektronicznych – podaje Polsat News.

Jedną z poprawek zgłoszoną przez klub PiS była ta związana ze zmianą Kodeksu wyborczego. Głosować korespondencyjnie będą mogli wyborcy „podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych”, a także ci „którzy najpóźniej w dniu wyborów skończyli 60 lat”.

Zamiar głosowania korespondencyjnego trzeba będzie zgłosić komisarzowi wyborczemu do 15 dnia przed wyborami, a jeśli ktoś jest na kwarantannie, do 5 dnia przed dniem wyborów – podaje Polsat News.

Więcej szczegółów wkrótce.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Msza Święta – transmisja w każdą niedzielę o 9:00 w TVS

Dziewczynka w piżamce uciekła pijanym rodzicom. ZDJĘCIE z policyjnej strony łamie serce…

Śląski NFZ opublikował listę dentystów, którzy przyjmują w czasie epidemii koronawirusa

 

źr. Polsat News

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close