KrajRegionWiadomość dnia

Jest 21. przypadek koronawirusa w Polsce!

Licznik zachorowań na koronawirusa w Polsce ani myśli się zatrzymywać. Jak informuje resort zdrowia – jest już 21 przypadek koronawirusa w Polsce.

 

Zagadkowa śmierć w Jaworznie. Mężczyzna spadł ze skarpy

Tym razem przypadek koronawirusa stwierdzono we Wrocławiu. To kobieta przebywająca w szpitalu we Wrocławiu.-Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu – informuje resort zdrowia. 

Wcześniej minister zdrowia, Łukasz Szumowski przekazał informację o 3 przypadkach koronawirusa – dwóch w Cieszynie i jednym w Warszawie. Jak przekazało już Ministerstwo Obrony Narodowej – SARS-CoV 2 wykryto u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki.

W tej chwili w szpitalach w całej Polsce przebywa 21 pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Premier Mateusz Morawiecki podjął dzisiaj decyzję o zakazie wszelkich imprez masowych na terenie całego kraju. -Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno – mówił premier. Jak dodał, „My chcemy wprowadzić go na czas”.

 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. -Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – podsumował.

 

Następnie premier udał się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele rządu i opozycji parlamentarnej. Andrzej Duda po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaapelował o spokój i odpowiedzialne działanie w obliczu epidemii koronawirusa. Jak powiedział – na razie nie ma żadnych przesłanek, aby mówić o zagrożeniu dla zbliżających się wyborów prezydenckich.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Już 5 osób zarażonych, kontrole na granicach [RAPORT KORONAWIRUS 9.03.2020]

Katowice: Kultowy warzywniak na Dąbrówce zostanie odbudowany po pożarze? Ruszyła zbiórka! [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Sindbad zawiesza połączenia autokarowe do Włoch [KOMUNIKAT]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close