RegionWiadomość dnia

Jest wiadukt, będą dwa. Wiadukt przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu do przebudowy

Wiadukt przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu ma zostać rozebrany i wybudowany od nowa. Miasto ogłosiło właśnie przetarg i czeka na oferty do 10 czerwca. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w terminie, budowa miałaby zacząć się w przyszłym roku i potrwać kilkanaście miesięcy.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Będzie, można powiedzieć, powieszony na dwóch murach oporowych, to będzie taka konstrukcja łukowa, którą możemy spotkać np. nad Drogową Trasą Średnicową, czy autostradą A4 w okolicach Katowic. I to będą dwa wiadukty – pierwszy dla rowerzystów, z drogą rowerową, oczywiście z chodnikiem dla pieszych, a także z częścią dla samochodów – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

A drugi z nich ma być przeznaczony tylko dla tramwajów. To czy wiadukty powstaną nie jest jednak pewne. Miasto liczyło, że otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale tak się nie stało. Teraz szuka innych źródeł dofinansowania. W warunkach przetargu znajduje się zapis, że miasto może odstąpić od inwestycji. Koszt budowy nowych wiaduktów ma wynieść ok. 27 mln zł.

Wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu będzie przebudowany. A w zasadzie zrobiony od nowa
Wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu będzie przebudowany. A w zasadzie zrobiony od nowa
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy w Katowicach zostanie zlikwidowany już w czerwcu [WIDEO]

Opóźnienia w dostawach szczepionek Johnson & Johnson. Jak to wpływa na szczepienia w woj. śląskim?

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej nie otworzy się w tym roku. Powodem koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close