KrajRegion

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej nie otworzy się w tym roku. Powodem koronawirus

Żal serce ściska, że nikomu w tym roku nie będzie dane tego zobaczyć na żywo. Mowa o nowych eksponatach, które do prywatnego Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej trafiły w ciągu ostatniego roku. Wśród perełek są maszyny rolnicze z epoki, pomniki, budki telefoniczne, Fiat 126P, a nawet autobus.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Autosan jest z lat 80-tych, z początku lat 80-tych, ale niestety z przodu ma założoną atrapę, która jest już późniejsza i w tej chwili jesteśmy w trakcie poszukiwań atrapy, która będzie adekwatna do jego wieku. – mówi Monika Nizioł, Muzeum PRL.

Jak zaznaczają właściciele mimo zainteresowania jakim cieszy się muzeum, w tym roku nie odwiedzą go turyści. Powodem jest fakt, że oprócz pracowników sezonowych, których właściciele zatrudniają co roku do obsługi turystów, w tym musieliby zatrudnić jeszcze kilka dodatkowych osób.

 – Musiałaby stać osoba, która liczyłaby osoby, które mogą wejść tak by się zgadzała liczba osób na metry kwadratowe powierzchni. Po prostu nas na to nie stać. – mówi Monika Nizioł, Muzeum PRL.

Muzeum PRL zostanie otwarte dopiero w 2022 r.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaburzenia snu, stany lękowe, depresja COVID-owa. Na Śląsku zbadali ozdrowieńców i wyniki są PRZERAŻAJĄCE!!!

Sosnowiec: Ojciec leżał kompletnie pijany, płaczące niemowlę nakarmił policjant! [FOTO]

Ile miasta Śląska i Zagłębia zapłacą za Polski Ład? Samorządowcy mówią, że o wiele za dużo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close