KrajRegionWiadomość dnia

Już ponad 1000 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce! [KORONAWIRUS 25.05.2020]

Jest najnowszy raport o zakażeniach koronawirusem w Polsce. Znowu najwięcej przypadków jest w województwie śląskim. Niestety – liczba przypadków śmiertelnych COVID-19 przekroczyła w Polsce już 1000!

 

 

Zobacz także: Lokale gastronomiczne na Śląsku mają problem z frekwencją

Nowe dane, dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce podało w poniedziałek, 25 maja Ministerstwo Zdrowia. Na niecałe 200 przypadków, co trzeci jest z województwa śląskiego.

-Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

-Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego – czytamy także w raporcie.

Niestety, są kolejne ofiary śmiertelne COVID-19.

-Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejącepodaje resort zdrowia.

Po zliczeniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi już 21 631 osób. 1 007 osób zmarło.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close