reklama
Silesia Flesz najnowsze informacje

Największy system roweru miejskiego startuje w Metropolii

reklama

Jeśli zobaczysz w swojej okolicy budowę czegoś co przypomina tablicę informacyjną, ale jest większe i bardziej nowoczesne to znak, że zagości tam niedługo Metrorower.

Metrorower startuje. Mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Tychów, Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Czeladzi mogą zobaczyć już na ulicach nowe stacje z charakterystycznym czarno-żółtym oznakowaniem Metroroweru Transport GZM.

Stacje to miejsca w których będzie można wypożyczyć i zwrócić rowery. W najbliższych dniach na stacjach rowerowych zaczną się montaże okazałych „totemów”, które wyróżnią część stacji Metroroweru. Na totemie użytkownicy systemu znajdą najważniejsze informacje o funkcjonowaniu systemu, cennik i regulaminy.

– Metrorower to w pełni zintegrowany system, największy i najnowocześniejszy w Polsce, a w nim rowery IV generacji, wyposażone w nadajnik GPS, przez co lokalizacja i wypożyczanie będą o wiele łatwiejsze. To najnowszy model SmartBike 2.0, lżejszy, bardziej zwinny, dynamiczny i wygodny niż dotychczasowe rowery – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Zarządu GZM.

reklama

Metrorower startuje 25 lutego 2024

Metrorower to największy w Polsce i jeden z największych w Europie systemów roweru miejskiego. System docelowo składał się będzie z 7000 rowerów i pozwoli na podróżowanie po 31 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zgodnie z planem, 25 lutego 2024 system ruszy w 8 miastach.

 – Montowane przez nas nowe stacje Metroroweru, z charakterystycznym czarno-żółtym totemem, będą stanowić nie tylko miejsca wypożyczeń i zwrotów, ale także punkty, które w wizualny sposób będą wyróżnikiem GZM. Rower miejski w ciągu ostatniej dekady stał się istotnym element transportu miejskiego, który jest wpisany w tkankę miasta. Przestrzeń publiczna świadczy zaś o indywidualności miasta i staje się kryterium lokalnej tożsamości. W Nextbike zawsze kładziemy nacisk na szacunek wobec lokalnej przestrzeni miejskiej, nie zawłaszczając jej, lecz służąc lokalnej społeczności. Chcemy być integralną częścią miejskiego krajobrazu, przyczyniając się do jego poprawy i umożliwiając ludziom wygodne i zrównoważone podróże – dodaje Tomasz Wojtkiewicz, CEO firmy Nextbike, operatora największych w Polsce systemów rowerów miejskich, w tym Metroroweru.

Metrorowerem będzie można poruszać się po wszystkich miastach GZM nie zważając na granice między miastami i gminami, system zastąpi wszystkie znane mieszkańcom systemy rowerów miejskich i zapewni możliwość swobodnych podróży, bez obaw o to czy przypadkiem nie wyjechało się poza granice miasta.

Jedyne o czym użytkownik musi pamiętać to to, aby rower zwrócić we właściwym miejscu – na stacji. Dodatkowo nowa technologie umożliwią, że rowery miejskie będzie można wypożyczać i oddawać na stacji bez wpinania ich do stojaka.

Źródło: GZM

Cennik i regulamin

Metrorower od 25 lutego. Ile kosztuje wypożyczenie? Zasady

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button