RegionWiadomość dnia

Kaniów stracił, Katowice zyskały. Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego znowu na Muchowcu

Od piątku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w woj. śląskim ponownie stacjonuje w Katowicach. Baza powstała na terenie lotniska Muchowiec.

 

 

Nosić maseczkę czy nie nosić? Bunt na ulicach rośnie! TOP 5 Silesia Flesz

– Jest to budynek dwukondygnacyjny z zapleczem socjalnym, operacyjny, medycznym i technicznym dla załogi. Jak i z ogrzewanym hangarem dla śmigłowca, wyposażonym w elektryczną platformę jezdną, która umożliwia wyhangarowywanie i zahangarowywanie bez użycia ciągnika – mówi Justyna Sochacka, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Odkąd śmigłowiec po raz ostatni wyleciał z katowickiej bazy minęło 13 lat. Z przeprowadzki z tymczasowej bazy w Kaniowie nie wszyscy się cieszą.

Według LPR, baza w Kaniowie nie była odpowiednią lokalizacją, bo znajdowała się za bardzo na południu regionu
Według LPR, baza w Kaniowie nie była odpowiednią lokalizacją, bo znajdowała się za bardzo na południu regionu

-Ten śmigłowiec spełniłby oczekiwania zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców tej części południowej województwa śląskiego, gdzie jak przychodzi weekend, to zapraszam. Nie ma jak wjechać, nie ma jak wyjechać. Tyle ludzi odpoczywa. O to prosimy ministra i na razie bez zrozumienia. Wczorajsza decyzja mówi o tym, że wy tam w samorządach swoje wiecie, a my i tak zrobimy swoje. No i zrobionomówi Andrzej Płonka, starosta bielski.

Według LPR, baza w Kaniowie nie była odpowiednią lokalizacją, bo znajdowała się za bardzo na południu regionu. Nic nie wskazuje na to, żeby w województwie pojawił się drugi śmigłowiec, bo budowa bazy kosztowała ponad 7 mln zł.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową

Radio Silesia pnie się w górę! Kapitalne wyniki 96,2 FM!

Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close