KrajRegion

Kary dla wszystkich powodujących zagrożenie epidemiczne. 30 tys. złotych grzywny za zorganizowanie „kwiaciarni na lodzie”

Odnosząc się ze zrozumieniem do utrudnień, jakie mogą nieść za sobą ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii, przypominam, że zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Od ich bezwzględnego przestrzegania  zależy nie tylko los tysięcy pacjentów i sytuacja w całym  systemie ochrony zdrowia, ale również czas powrotu do normalnego funkcjonowania społecznego i ekonomicznego.

Dziękuję wszystkim, którzy – mimo uciążliwości tych ograniczeń –  traktują je poważnie i w pełni respektują – czytamy.

Przypominam także, że próby ich omijania czy lekceważenia są nieakceptowalne i niezgodne z prawem – podaje GIS.

Rażącymi przykładami takich nieodpowiedzialnych zachowań są próby omijania przepisów poprzez uruchamianie działalności stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia i naruszającej reżim epidemiologiczny.

Informuję, że osoby odpowiedzialne za organizację „kwiaciarni na lodzie” oraz innych incydentów powodujących zagrożenie epidemiczne, po analizie zebranych materiałów  i przeprowadzonym postępowaniu,  zostały ukarane karami administracyjnymi w wysokości 30 tys. zł. Organizacja tego typu przedsięwzięć stanowi naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a okoliczności w pełni uzasadniały zastosowanie kar w maksymalnej  wysokości – czytamy.

Dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich apeluje o rozwagę i odpowiedzialność. Wszelkie próby podobnych naruszeń spotkają się z natychmiastową reakcją Inspekcji Sanitarnej oraz skutkować będą nakładaniem kar administracyjnych – czytamy na stronie GIS.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nokaut na skoczni, a nawet na czterech! Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni!

Osiedla przy Parku Śląskim nie będzie? Uchwałę chorzowskich radnych unieważnił wojewoda

W Katowicach można zostać motorniczym. Na początek 3,5 tys. brutto

 

źr. GIS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close