RegionWiadomość dniaZdrowie

Katowice dają dzieciom punkty za szczepienia przy przyjmowaniu do żłobków! [WIDEO]

50 dodatkowych punktów za to, że dziecko jest zaszczepione. Nowe kryterium w rekrutacji do żłobków w Katowicach będzie obowiązywało od 1 września.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz


-Chcemy prowadzić profilaktykę takich szczepień. Wiemy, że te szczepienia mogą nam wszystkim pomóc, dlatego w Katowicach jest to kolejne dodatkowe kryterium, które wprowadzamy, bo przypomnę że od marca ubiegłego roku takim dodatkowym kryterium jest rozliczanie tzw. PITa w Katowicach – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Jeśli ze względów medycznych będą przeciwwskazania do zaszczepienia dziecka, to takie przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

-99,9% rodziców i tak szczepi swoje dzieci w związku z tym de facto myślę, że to absolutnie niczego nie zmieni w naszej sytuacji żłobkowej. Natomiast wydaje się też że z punktu widzenia ustawodawcy, czyli Rady Miasta Katowice jest to włączenie się w ogólnopolski trend podwyższania świadomości rodziców w zakresie ważności szczepień, z tego względu że jak wiemy już pojawiają się pewne ogniska chorób, które de facto dawno powinny zniknąć ze względu na szczepienia – mówi Adam Dylus, dyrektor Żłobka Miejskiego w Katowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły
Wcześniej na podobny ruch zdecydował się między innymi Sosnowiec. W Częstochowie natomiast takie kryterium wprowadzono przy rekrutacji do przedszkoli. Decyzję próbował zanegować wojewoda śląski, ale sąd administracyjny orzekł, że przyznawanie dodatkowych punktów na podstawie oświadczenia rodziców o zaszczepieniu dziecka jest legalne.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close