RegionWiadomość dnia

Katowice: Droga krzyżowa w intencji ofiar wykorzystania seksualnego [WIDEO]

Dziś wierni w całej Polsce modlili się w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią. W katowickiej archikatedrze w tej intencji odprawiona została droga krzyżowa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-To ważny moment, aby zwrócić uwagę na ofiary, na ich rodziny, ale także żeby pamiętać o tym, że nigdy do podobnych sytuacji nie powinno było dojść, żeby jeszcze raz powtórzyć, że nigdy więcej, bo każdy przypadek jest to o jeden przypadek za dużo – mówi ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik Prasowy Metropolity Katowickiego.

Intencja to efekt apelu papieża Franciszka. W 2018 roku na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski ustanowiono, że w Polsce dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich będzie pierwszy piątek Wielkiego Postu.

Dziś wierni w całej Polsce modlili się w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży
Dziś wierni w całej Polsce modlili się w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży

-Ja myślę, że każdy powinien zobaczyć swój grzech i to jest podstawą. Poszukiwanie grzechu w drugim człowieku nie jest naszą drogą w moim odczuciu. Natomiast druga jest kwestia prawa. Prawo powinno rozwiązać te problemy – mówi Dorota, wierna z Katowic.

Drodze krzyżowej w katowickiej katedrze przewodniczył abp. Wiktor Skworc. Udział wzięli w niej pracownicy Kurii Metropolitalnej i instytucji diecezjalnych.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody

19-latek zmarł przez e-papierosy? Dla wielu to szok!

Epidemia koronawirusa: Zamiast 50 gr 10 złotych! Ceny maseczek biją rekordy drożyzny! A i tak ich nie ma!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close