RegionWiadomość dnia

Widzisz TAKĄ NAKLEJKĘ na śmietniku? Zapłacisz karę za niesegregowanie śmieci!

Takie czerwone naklejki mogą znaleźć na śmietnikach mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy w niewłaściwy sposób segregują odpady.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wcześniej pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej naklejali je na kubłach wystawionych przed domy, teraz – również na stanowiskach kontenerowych przy osiedlach. Jeśli sytuacja się nie poprawi – mieszkańcy będą otrzymywać kary.

– Informujemy zarządcę. Informujemy raz, drugi, trzeci. A później będziemy musieli, niestety, poinformować wydział Urzędu Miasta, który będzie wszczynał swoją procedurę nałożenia podwójnej opłaty mówi Tomasz Sokoła, ZGK w Piekarach Śląskich.

Ta wynosi 50 zł od osoby, a zarządca zastosuje wtedy najprawdopodobniej tzw. odpowiedzialność zbiorową. Miasto argumentuje, że jest to konieczne.

– Jeżeli nie zdyscyplinujemy, jeżeli tutaj w jakiś sposób zarządcy nie wykażą większego zainteresowania, to my w całości, jako miasto, zostaniemy ukarani, za to, że nie osiągamy właściwego poziomu recyklingu – mówi Stanisław Jarząbek, Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Ten musi wynosić 50 proc., w Piekarach Śląskich za 2018 rok był na poziomie 40 proc.

Wcześniej pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej naklejali je na kubłach wystawionych przed domy, teraz – również na stanowiskach kontenerowych przy osiedlach. Jeśli sytuacja się nie poprawi – mieszkańcy będą otrzymywać kary
Wcześniej pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej naklejali je na kubłach wystawionych przed domy, teraz – również na stanowiskach kontenerowych przy osiedlach. Jeśli sytuacja się nie poprawi – mieszkańcy będą otrzymywać kary
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody

19-latek zmarł przez e-papierosy? Dla wielu to szok!

Epidemia koronawirusa: Zamiast 50 gr 10 złotych! Ceny maseczek biją rekordy drożyzny! A i tak ich nie ma!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close