RegionWiadomość dnia

Katowice: Miasto i spółdzielnia mieszkaniowa idą na wojnę o domki dla kotów!

Miasto i spółdzielnia jak pies z kotem. Domki dla kotów, które stanęły na terenie całego miasta to pomysł jednej z mieszkanek. W głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego poparło go ponad 6 tys. osób. Drewniane ocieplane schronienia mają zapewnić bezpieczne warunki kotom zwłaszcza w czasie zimy. Stanęły m.in. na tym osiedlu przy ul. 18 Sierpnia. To teren Hutniczo-Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jednak po roku spółdzielnia domki usunęła.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sprawę zauważyło Koło Naukowe Praw Zwierząt Uniwersytetu Śląskiego. Spółdzielnia tłumaczy się, że mieszkańcy skarżyli się na domki i może je oddać.

„W polskim prawie nie ma regulacji prawnych, które pozwalałyby na wprowadzenie zakazu lub ograniczeń dokarmiania i opieki nad kotami wolno żyjącymi” – piszą członkowie koła i apelują do miasta o reakcję.

Miasto odpowiedziało szybko, ale 5 domków w ustalonym terminie na osiedle nie wróciło. Mimo że wolno żyjących kotów tu nie brakuje. Jednak teraz muszą się one chować po kątach.

Miasto i spółdzielnia jak pies z kotem. Domki dla kotów, które stanęły na terenie całego miasta to pomysł jednej z mieszkanek
Miasto i spółdzielnia jak pies z kotem. Domki dla kotów, które stanęły na terenie całego miasta to pomysł jednej z mieszkanek

-Nie ma naszej zgody na usuwanie tych domków. Tutaj uzgodnienia były zupełnie inne. W pierwszej kolejności – niezwłocznie po otrzymaniu informacji o usunięciu tych domków, szczególnie, że mamy grudzień i niskie temperatury – wystosowaliśmy odpowiednie pismo do spółdzielni. Niestety ta nie ustosunkowała się do niego w terminie, który został narzucony w piśmie. Dlatego w tej chwili analizujemy kroki prawne i na pewno będziemy chcieli działać w trosce o zwierzęta – mówi Ewa Lipka, UM Katowice

Urzędnicy twierdzą, że są w kontakcie ze spółdzielnią. Nam z HGSM nie udało się skontaktować. Koty muszą na razie na domki muszą poczekać.

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie. Napastnik popełnił samobójstwo

Ministranci z Katowic nagrali cover ONA BY TAK CHCIAŁA Ronnie Ferrari. Jest epicko! [WIDEO]

Wybuch gazu w Szczyrku miał związek z przerwaniem gazociągu! Biegli są pewni [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Katowice: Miasto i spółdzielnia mieszkaniowa idą na wojnę o domki dla kotów!”

  1. Brawo spółdzielnia. Syf i dzika zwierzyna ciągnie do pseudo paśnika w imię pomocy zwierzętom i wszyscy w koło muszą to tolerować. Proszę te domki ustawić na obrzeżach miasta, kotki drogę znajdą i będą w luksusie i spokoju się wczasować.

  2. Kolejne łamią prawo w naszym kraju. Cóż, ryba psuje się od głowy. Władza dała przykład. Surowe kroki prawne, żeby inne spółdzielnie nie próbowały nawet pomyśleć o pójściu tym tropem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close