RegionWiadomość dnia

Katowice: Profesor Andrzej Jasiński został Honorowym Obywatelem Miasta

Dokładnie 154 lata temu Katowice otrzymała prawa miejskie. W związku z tym dziś odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, w trakcie której tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Katowice” przyznano prof. Andrzejowi Jasińskiemu – światowej sławy pianiście i pedagogowi związanemu z Akademią Muzyczną w Katowicach.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Widzę w Katowicach tyle osobistości, które na to wyróżnienie bardziej niż ja zasługuję, że dzisiaj byłem troszkę nawet zaniepokojony tym, że mnie to spotyka. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy – mówi Prof. Andrzej Jasiński, pianista, pedagog, Honorowy Obywatel Miasta Katowice.

 

Podczas uroczystej sesji wręczono także tytuł „Zasłużony dla miasta Katowice”. Otrzymali go: Krystyna Szaraniec, Andrzej Lubiatowski oraz Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. To pierwsza uroczystość związana z jubileuszem miasta, ale nie ostatnia. Wielkie świętowanie będzie się odbywało między 12 a 15 września. Punktem głównym programu będzie plenerowy koncert, który odbędzie się w sobotę 14 września w Strefie Kultury.

 

-W zeszłym roku wystąpił Organek i przyjaciele w formule, w której możemy zobaczyć zarówno znane utwory jak i również różne aranżacje utworów związanych z Katowicami. Ten pomysł spodobał się mieszkańcom całego regionu, którzy chętnie uczestniczyli w wydarzeniu w Strefie Kultury. Dlatego idziemy w tym roku podobnym torem – tym razem wystąpi katowiczanin Abradab, który zaprosił do projektu wspaniałych muzyków – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Wysadzili w powietrze bankomat w urzędzie! Śląska policja szuka bandziorów

Macie kartę ŚKUP? PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE! Niektóre właśnie tracą ważność!

Ile wyniesie najniższa pensja w 2020 i 2021 roku? Jest decyzja rządu!

Wśród nich jest między innymi Czesław Mozil, raper Miuosh czy muzycy zespołu Coma. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close