AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice, Sosnowiec, Gliwice: Dantejskie sceny pod cmentarzami! Wszyscy ruszyli na groby po decyzji premiera!

Po decyzji premiera, który ogłosił dzisiaj, że 31 października, oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte – stało się to, co stać się musiało. Wszyscy masowo ruszyli na groby! Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Rybnik, Siemianowice Śląskie – z mnóstwa miast dostajemy sygnały o tłoku i korkach na drogach dojazdowych na cmentarze. Chcąc uniknąć rządowego zakazu, ludzie masowo ruszyli na groby, by przygotować je w ostatnich godzinach przed zamknięciem cmentarzy na Wszystkich Świętych.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz


1 listopada to jedno z bardziej ugruntowanych świąt w tradycyjnym, polskim kalendarzu. We Wszystkich Świętych masowo odwiedzamy groby naszych bliskich. I właśnie, aby w szczycie pandemii koronawirusa masowo nie było – premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj, że 31 października, oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Skutek? Oburzenie tysięcy internautów, którzy na takiej decyzji premiera nie zostawiają suchej nitki.

Burzą się także drobni przedsiębiorcy – ich zdaniem decyzja premiera została ogłoszona skandalicznie późno! Zostaną bowiem z zakupionymi już na okres Wszystkich Świętych kwiatami i zniczami, które są oferowane na tysiącach stoisk pod śląskimi cmentarzami. O ile znicze „nie zmarnują się” to kwiaty czeka zapewne jeden los – śmietnik. A strat nie wyrówna małemu biznesowi nikt.

„Tradycja jest ważna, ale życie ważniejsze” – mówił dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jednak nie wszyscy wzięli sobie chyba słowa premiera do serca i natychmiast po ogłoszeniu decyzji dotyczącej zamknięcia na 3 dni cmentarzy – ruszyli na ostatnią chwilą przed wprowadzeniem zakazu – na śląskie i zagłębiowskie nekropolie. Tłumy zjawiły się na największych cmentarzach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, czy Rybniku.

Korki są także na drogach prowadzących na cmentarze w Siemianowicach Śląskich – korkuje się między innymi wąska, osiedlowa droga prowadząca do cmentarza przy Wróbla.

W Sosnowcu korkuje się dojazd do największych nekropolii. W Gliwicach tłok przy Cmentarzu Centralnym – więcej aut pojawiło się też w rejonie cmentarza komunalnego i przy cmentarzu Lipowym.

Strojenie i sprzątanie grobów na ostatnią chwilę przed zamknięciem cmentarzy trwa także w Bielsku-Białej. Zakorkowany dojazd do nekropolii przy Karpackiej – informują Bielskie Drogi.

 

Taki obrazek możemy dzisiaj oglądać nawet do godzin nocnych.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

MCK w Katowicach na rządowej mapie szpitali tymczasowych [WIDEO]

Utwór licealisty z Tychów podbija sieć! To hymn protestujących w całej Polsce [WIDEO]

Skandal w Katowicach! Ciało mężczyzny leżało przed kopalnią co najmniej 9 godzin

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close