RegionWiadomość dnia

Katowice: Targowisko przy Skargi i Mickiewicza zniknie, bo zbudują synagogę? Nie wszyscy w to wierzą

Właściciel targowiska kontra urzędnicy. W centrum Katowic pojawiły się tablice informujące o tym, że miasto chce zlikwidować stragany na placu Synagogi. Ponad 100 lat temu stała tu synagoga, a właściciel chce ją wybudować na nowo. Mało kto wierzy jednak w ten pomysł, ale tablice przykuwają uwagę przechodniów.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Trwający od kilku lat konflikt publiczno-prywatny co jakiś czas się zaognia. –Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców, którym także nie podoba się targowisko – mówiąc wprost – z bielizną w reprezentacyjnej części miasta. Dlatego też od 2013 roku prowadzimy działania planistyczne. Chcemy uchwalić miejscowy plan, który określi zadanie dla tego miejsca –mówi  Ewa Lipka, UM Katowice.

I chociaż sam właściciel nie chciał stanąć dziś przed kamerą, a kupcy z Placu Synagogi w Katowicach milczą, to sprawa w końcu musi zostać rozwiązana. Właściciel oskarża władze Katowic o to, że nie chcą współpracować, bo targowisko jest konkurencją dla Supersamu.

Katowice: Targowisko przy Skargi i Mickiewicza zniknie, bo zbudują synagogę? Nie wszyscy w to wierzą
Katowice: Targowisko przy Skargi i Mickiewicza zniknie, bo zbudują synagogę? Nie wszyscy w to wierzą

Sugeruje, że cała ta sytuacja świadczy antysemityzmie urzędników. Z kolei ci chcą, by w tym miejscu powstała estetyczna przestrzeń publiczna i przejście pomiędzy dwiema ulicami. Nie wiadomo jeszcze kiedy mógłby zostać uchwalony plan zagospodarowania.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ukrainiec zmasakrowany w Żorach! Kto to zrobił? Policja szuka sprawców

Jedno z największych biur podróży ogłasza upadłość, a polscy turyści mają kłopoty!

Ferie zimowe 2020: Kiedy są ferie w 2020 roku? [TERMINY, WOJEWÓDZTWA]

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close