KategoriaRegionWiadomość dnia

Katowice: W tym roku jarmark bożonarodzeniowy na Nikiszowcu się nie odbędzie

„Jarmark na Nikiszu” jest organizowany od 2008 r. i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niestety w tym roku fani grzańców, domowych wypieków czy śląskiego żuru, będą musieli się obejść smakiem gdyż organizatorzy zdecydowali, że z powodu pandemii jarmarku nie będzie.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jarmark bożonarodzeniowy na katowickim Nikiszowcu od 2008 r. cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.  – Dużo dobrego jedzenia, w miarę stałe grono wystawców i przedświąteczna atmosfera oczekiwania.opowiada Klara Kucharczyk, która przez trzy ostatnie lata pracowała na „Jarmarku na Nikiszu”. Przez trzy dni w jeden z grudniowych weekendów kultowy „Nikisz” zamieniał się w kolorowy targ, na którym można było kosztować śląskiej kuchni, pysznych domowych wypieków czy wszelkiej maści grzańców. Niestety w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa „Jarmark na Nikiszu” się nie odbędzie. – Nie wyobrażamy sobie, że zapraszamy Was wszystkich na radosne spotkanie z magicznym Nikiszowcem w momencie, gdy sytuacja jest tak dramatyczna i niestabilna. Nie możemy i nie chcemy ryzykować Waszym i naszym zdrowiem i życiem. Jest nam bardzo ciężko i będzie nam bardzo ciężko, ale innej decyzji nie mogliśmy podjąć. – czytamy we wpisie organizatorów w portalu społecznościowym Facebook. Organizatorzy informują również, że wystawcom postarają się zwrócić więcej niż regulaminowe 50% wpisowego. Dodatkowo jest pomysł by jarmark zaistniał chociażby online. Jeśli chodzi niestety o unoszący się nad dzielnicą zapach pierników, to trzeba powiedzieć krótko – do zapachnienia za rok!

źródło: Jarmark Na Nikiszu Facebook

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest szczepionka na koronawirusa. Jeszcze w tym roku firma ma wyprodukować 50 milionów dawek [WIDEO]

Katowice: Szpital w Murckach przygotowuje ponad 130 łóżek dla zakażonych koronawirusem

Jest nowy zakaz lotów! Rząd wprowadził zakaz lądowania samolotów z 10 krajów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close