KrajRegion

Kiedy Polska otworzy granice? Jest odpowiedź szefa KPRM

Trwają analizy w sprawie możliwego otwarcia granic z Polsce. Decyzja o otwarciu granic ma zapaść dopiero w momencie, kiedy rząd będzie miał przekonanie, że jest to bezpieczne.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Od środy, 3 czerwca, obywatele państw UE mogą podróżować do Włoch, w czwartek, 4 czerwca, swoje granice otwarła Austria. Niemcy, Czechy, Francja i Grecja planują to uczynić 15 czerwca. Hiszpania natomiast otworzy się 1 lipca.

Obecnie polskie MSZ nadal zaleca swoim obywatelom unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Otwarcie granic w Polsce w dalszym ciągu uzależnione jest od dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szef KPRM powiedział, że trwają analizy w tej sprawie.

Polskie władze muszą zdecydować czy znoszą kontrole na granicach wewnętrznych – czyli np. z Niemcami czy Słowacją – czy je utrzymują najdalej do 10 czerwca – ustalił RMF FM.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close