RegionWiadomość dnia

Kolejne rozmowy bez porozumienia. Pracownicy szpitala z Rybnika wciąż bez podwyżek

Ciągle brak pełnego porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Dziś zarząd województwa śląskiego do wieczora negocjował ze stroną związkową szpitala. Spotkanie zakończono, spisano protokół. Rozmowy mają zostać wznowione jutro, w siedzibie szpitala.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Będziemy dopracowywać szczegóły jeśli chodzi o kwoty dla pielęgniarek i położnych, natomiast kwoty które są już wstępnie uzgodnione mają być też zawarte w tym protokole dla osób, które nie zostały objęte porozumieniami systemowymi, czyli tzw. wzrostem wynagrodzeń. Zobaczymy, co dalej będzie – mówi Piotr Rajman, przewodniczący szpitalnej Solidarności.

Wcześniej marszałek województwa śląskiego zaproponował milion 800 tysięcy na podwyżki wynagrodzeń. To około 210 zł brutto na osobę. Strona związkowa domagała się jednak 350 zł brutto. Dziś marszałek nie chciał mówić, czy podczas negocjacji podniósł proponowaną przez siebie kwotę.

– Ja bardzo się cieszę, że ten dialog prowadzimy i on jest bardzo merytoryczny i tu nie chodzi o to, żeby punktowo załatwić problem i rozwiązać. My staramy się też pokazać stronie społecznej te aspekty wszystkich szpitali marszałkowskich. Cieszę się z tego dialogu i tej otwartości, że w spokojnej atmosferze prowadzimy te rozmowy, spieramy się na argumenty merytoryczne – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zarząd województwa chciałby podpisać ze związkowcami porozumienie już w najbliższy poniedziałek.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie! Polski rząd rozsyła SMS-y, GIS nie zaleca podróży

Waloryzacja rent i emerytur wchodzi 1 marca

Z Zabrza do Chin. Pierwsze maski trafiły do epicentrum epidemii koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close