RegionWiadomość dnia

Kolejny pusty budynek w regionie adaptowany na cele społeczne

Ostatnio pokazywaliśmy Państwu prace nad Domem Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi w Rybniku. Teraz kolejny pustostan z regionu zostanie przekształcony w obiekt dla społeczeństwa, tym razem głównie z myślą o dzieciach i młodzieży. Centrum Usług Społecznych powstanie w Sławkowie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dofinansowanie UE i z budżetu państwa: 1,29 mln zł. Dofinansowanie w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii: 700 tys. zł. Reszta pochodzi ze środków własnych miasta. czytamy na łamach Twoje Zagłębie. Mowa o nowym Centrum Usług Społecznych, które powstanie w miejscu dawnego przedszkola. Trwa adaptacja pustostanu, którego remont ma zakończyć się pod koniec roku. W budynku ma być prowadzona działalność kulturalno-oświatowa dla dzieci i młodzieży oraz sportowo-rekreacyjna, za którą odpowiadać ma TKKF „Michałek”.

Warto dodać, że w regionie powstaje coraz więcej miejsc o charakterze socjalnym. W ostatnim czasie informowaliśmy Państwa o budowie Domu Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi w Rybniku, gdzie nie tylko matki, ale również ojcowie i opiekunowie prawni znają schronienie i pomoc. W Sławkowie nowy gmach będzie nastawiony na cele edukacyjne i sportowe, co oznacza kolejne wykonywanie szans w regionie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jastrzębie-Zdrój w zielonej strefie! Ruda Śląska przeszła do żółtej. Spore zmiany w strefach na Śląsku [WIDEO]

Samorządy przygotowują się na powrót dzieci do szkoły. Jak to będzie wyglądało w Sosnowcu? [WIDEO]

Nie chcesz by dziecko wróciło do szkoły 1 września? Za zatrzymanie ucznia w domu grozi wysoka grzywna

źródło: Twoje Zagłębie

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close