Region

Komunie Święte 2021. Archidiecezja Sosnowiecka wydała komunikat

Archidiecezja Sosnowiecka wydała komunikat, w którym podaje swoje zalecenia dotyczące organizacji pierwszej Komunii Świętej w diecezji sosnowieckiej w roku szkolnym 2020/21.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W komunikacie czytamy, że „uroczystość pierwszej Komunii świętej może odbyć się w planowanym terminie, o ile zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego określone w aktualnych przepisach państwowych”.

Do tego uroczystość pierwszej Komunii dla całej grupy można przenieść na inny termin. – Decyzję w tej sprawie podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami dzieci przystępujących do pierwszej Komunii świętej – czytamy.

Oprócz tego „Dopuszcza się udzielenie pierwszej Komunii świętej indywidualnie lub w małych grupach. Liturgia nie musi odbywać się wyłącznie w niedzielę, można ją zorganizować w innym dniu tygodnia”. Z kolei po uroczystości można organizować tradycyjny biały tydzień.

Źródło i foto: Archidiecezja Sosnowiecka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close