KrajRegionWiadomość dnia

Koronawirus: Mateusz Morawiecki wydał OŚWIADCZENIE w sprawie NARODOWEJ KWARANTANNY!

Premier Mateusz Morawiecki wydał w czwartek, 12 listopada specjalne oświadczenie. W obliczu najnowszych wyników, związanych z koronawirusem – ustosunkował się do wcześniejszych zapowiedzi pogłębiania lockdownu i narodowej kwarantanny.

 

 

Za kilka dni zakaz wychodzenia z domu i LOCKDOWN? TOP 5 Silesia Flesz

Premier Morawiecki w wystąpieniu uspokoił, że na razie rząd nie zamierza pogłębiać obostrzeń związanych z koronawirusem, a co za tym idzie – nie zamierza wprowadzać w najbliższym czasie narodowej kwarantanny, która mogłaby się wiązać z zamrażaniem gospodarki i zakazem wychodzenia z domu.

-Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla Państwa kolejną. W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek!

Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny – powiedział premier Morawiecki.

-Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne. Kochani – wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił – zostańmy w domu. Zasada jest prosta – im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii. Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne razem ją wygramy!zakończył wystąpienie premier.

W czwartek, 12 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 22 683 przypadkach koronawirusa za ostatnią dobę. Prawie 4 tysiące odnotowano w województwie śląskim.

 

źródło: KPRM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS wspiera szpitale w nierównej walce z koronawirusem. A brakuje coraz więcej rzeczy [WIDEO]

Apele przynoszą skutek. Coraz więcej ozdrowieńców na Śląsku oddaje osocze

W Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu sprawdzają, kto już miał koronawirusa. Ruszają badania!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close