RegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: 56 kolejnych zakażeń. JAKIE MIASTA? Sporo dzieci i młodych osób! [KORONAWIRUS 2.06.2020]

Są szczegółowe dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim.

 

 

Zobacz także: Koniec obowiązku noszenia maseczek! Ale są wyjątki

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podał szczegółowe dane, uzupełniające raport Ministerstwa Zdrowia z wtorku, 2 czerwca. W popołudniowej fali wyników testów na obecność koronawirusa, na 129 przypadków 56 jest z woj.śląskiego. Sporo wśród nowych zakażeń jest młodych osób, są także dzieci!

-Kolejni mieszkańcy zostali zakażeni koronawirusem: 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (nastolatka i starszy mężczyzna), 3 mieszkanki Rybnika (młoda, w średnim wieku oraz w sile wieku), 2 mieszkanki Piekar Śląskich (młoda i w średnim wieku), 9 mieszkańców Bytomia (najstarszy 57, najmłodszy 5 lat), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (młoda i w średnim wieku), mieszkanka Sosnowca w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 kobiety: w sile wieku i w średnim wieku oraz mężczyzna w średnim wieku), 19 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 79, najmłodszy rok), młody mieszkaniec powiatu kłobuckiego, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najmłodszy 19, najstarszy 64 lata), młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, młody mieszkaniec Żor i 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najmłodszy 12, najstarszy 50 lat) – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Niestety, w województwie śląskim odnotowano kolejne 4 zgony; zmarli: w Szpitalu w Tychach: 70 – letni mężczyzna z Tychów oraz 84 – letnia kobieta z Lędzin, w Szpitalu w Raciborzu 75 – letnia kobieta z Wodzisławia Śląskiego, w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu 56 – letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach.

 

2020 – tyle wyleczonych mamy już w województwie śląskim, bowiem 67 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało z koronawirusa. 12 z nich wymagało leczenia szpitalnego pod opieką lekarzy, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy wyleczony ma 94 lata – to mieszkanka Bytomia, najmłodszy ma 5 lat i mieszka w Wodzisławiu Śląskim.

Wg najnowszych danych, sumaryczna liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce 24 395 osób. 1 092 zmarły. W województwie śląskim testy potwierdziły do tej pory koronawirus u 8557 osób. Zmarło do tej pory 217 zakażonych COVID-19.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close