AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus: SOR Szpitala Śląskiego w Cieszynie zamknięty! Dwóch pracowników zakażonych!

Szpitalny Odział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zamknięty. Taką decyzję wydano we wtorek, 24 marca wieczorem. Powód – to dwóch zakażonych koronawirusem pracowników.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informuje rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Sylwia Pieczonka – Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie został zamknięty na 48 godzin po wykryciu u dwóch pracowników koronawirusa.

 

-Informujemy, że od dzisiejszego wieczoru, cieszyński SOR będzie zamknięty. Z powodu zakażenia dwóch pracowników SOR, odsunięta od pracy musiała zostać cała ekipa współpracujących z zakażonymi lekarzy i pielęgniarek. Ich powrót do pracy może nastąpić nie wcześniej, niż po siedmiu dniach kwarantanny i przeprowadzeniu badań.

Do czasu dezynfekcji i reorganizacji pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, co powinno nastąpić w ciągu 48 godzin, cieszyński SOR będzie zamknięty. Najbliższe szpitalne oddziały ratunkowe znajdują się w szpitalach wojewódzkich w Jastrzębiu Zdroju i Bielsku-Białej – czytamy w komunikacie.

 

We wtorek, 24 marca w cieszyńskim Szpitalu Śląskim zmarł 71-letni pacjent z Ustronia. To 10 ofiara koronawirusa w Polsce i druga w województwie śląskim. Mężczyzna był w ciężkim stanie, miał choroby współistniejące. W cieszyńskim szpitalu jest także hospitalizowana żona zmarłego mężczyzny, natomiast osoby które miały z nim kontakt – są poddane kwarantannie

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Cieszynie
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzy nowe przypadki koronawirusa na Śląsku. Wśród chorych dziecko!

Śląskie: Odkażanie na koronawirusa z helikoptera? FAKE NEWS nadal krąży w sieci i na telefonach!

KWARANTANNA to bubel? Oceny użytkowników są miażdżące!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close