AlarmRegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus szaleje na Śląsku! 140 nowych przypadków! jakie miasta i powiaty? [KORONAWIRUS 21.07.2020]

Aż 140 nowych przypadków koronawirusa odnotowały służby w przeciągu ostatniej doby w województwie śląskim. W sumie w regionie mamy już ponad 14,5 tysiąca przypadków COVID-19.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

W ostatniej dobie odnotowano 140 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Skąd są nowe przypadki zakażeń koronawirusem w regionie? To precyzuje komunikat Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

-Zakażeniu ulegli mieszkańcy: 13 mieszkańców Jastrzębia – Zdroju (najstarszy 73, najmłodszy 22 lata), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 68, najmłodszy 24 lata), starsza mieszkanka powiatu tarnogórskiego, 16 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 82, najmłodszy 4 lata), 17 mieszkańców Rybnika (najstarszy 69, najmłodszy 15 lat), 9 mieszkańców Żor (najstarszy 58, najmłodszy rok), 13 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 77, najmłodszy 2 lata), 8 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 70, najmłodszy 28 lat), 2 mieszkańców Sosnowca (młody i w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego w średnim wieku (kobieta i mężczyzna), 20 mieszkańców Częstochowy (najstarszy 82, najmłodszy 37 lat), mieszkaniec Katowic w sile wieku, 2 mieszkańców Chorzowa w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu raciborskiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: młody i w średnim wieku), 7 mieszkańców powiatu bielskiego (najstarszy 57, najmłodszy 27 lat), 7 mieszkańców Zabrza (najstarszy 67, najmłodszy 11 lat), mieszkanka Gierałtowic w średnim wieku, 6 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 23 lata), 3 mieszkańców Tychów (2 młode kobiety i mężczyzna), mieszkaniec Orzesza w średnim wieku i mieszkanka powiatu żywieckiego w sile wieku informują służby prasowe wojewody śląskiego.

Obecnie w województwie śląskim jest 14 558 potwierdzonych przypadków zakażeń. Przybywa też systematycznie ozdrowieńców i jest ich już 11 878.

Wśród przypadków zakażonych Covid-19 z ostatniej doby są siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza – Siostry Obliczanki z Częstochowy. Badania potwierdziły zakażenia u 18 zakonnic, 4 mają ujemne wyniki i za kilka dni testy będą powtórzone, aby upewnić się, czy i one nie uległy zakażeniu. Siostry są w dobrym stanie i znajdują się pod nadzorem służb sanitarnych.

Non stop służby wojewody monitorują także sytuację w śląskich kopalniach. W ostatnim tygodniu wzrosła liczba przypadków zakażeń w kopalni PG Silesia, dlatego wojewoda, w uzgodnieniu z właścicielami tej prywatnej spółki, podjął decyzję o badaniach przesiewowych grupy 300 pracowników, wydelegowanych przez władze kopalni i służby sanitarne. Pobranie wymazów jutro od wczesnych godzin porannych przed kopalnią przeprowadzą żołnierze – sanitariusze Wojska Polskiego.

Rozważane jest także badanie wybranej grupy (po około 300 osób) w dwóch kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: Chwałowice i Bielszowice. Wojewoda jest w kontakcie z władzami spółki i właściwymi sanepidami, które analizują sytuację epidemiczną w tych zakładach górniczych w związku z pojawieniem się nowych przypadków.

W sumie w województwie śląskim potwierdzonych przypadków koronawirusa mamy już 14 558. Zmarło do tej pory 375 zakażonych.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

300 górników do wymazów. Koronawirus w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach [WIDEO]

Gnijące truchło dzika pod oknami zrozpaczonego mieszkańca! Nikt go nie chciał posprzątać!

500 osób straci pracę w Mikołowie! Grupowe zwolnienia ruszają w zakładach Yazaki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close