KrajRegion

Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza udogodnienia dla personelu medycznego

By poprawić sytuację personelu szef resortu zdrowia zapowiedział działania w kilku kierunkach:

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

  1. Optymalizacja norm zatrudnienia personelu. Minister podał, że w tym celu podpisze rozporządzenie, które do grudnia wyłączy wszystkie normy związane z zatrudnieniem personelu. Te normy będą poluzowane. Zostanie wprowadzona także możliwość, by to kierownicy jednostek decydowali o normach zatrudnienia.
  1. Rezydenci zostaną zwolnieni z konieczności odbycia egzaminu ustnego. Specjalizacje zakończą się egzaminem pisemnym.
  1. Do Sejmu zostanie złożony projekt ustawy o „dobrym Samarytaninie”, który ma zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki dla personelu medycznego. Zostanie wprowadzony dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego z tytułu zwalczania COVID-19 dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Teraz na takie rekompensaty w wysokości 50 proc. są przeznaczane środki w wysokości ok. 50 mln zł miesięcznie.
  1. Wszyscy medycy, którzy zostaną skierowani na kwarantannę lub izolację, otrzymają 100 proc. wynagrodzenia. Minister zdrowia zapowiedział, że to  rozwiązanie zostanie uregulowane na poziomie ustawowym. Takie rozwiązanie zostanie zastosowane także dla służb mundurowych.
  1. Minister zdrowia zapowiedział zagwarantowanie bezpieczeństwa karnego dla lekarzy. W ustawie, która zostanie przedłożona do Sejmu, znajdzie się przepis, który wyłączy odpowiedzialność karną dla lekarzy czy pielęgniarek za błędy popełnione podczas udzielania świadczeń w ramach wali z COVID-19, ale jeśli będzie to błąd nieumyślny lub nie będzie to oczywiste zaniedbanie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

 

źr. Ministerstwo Zdrowia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close