KrajRegion

Korupcja w Parku Śląskim. Były prezes spółki w areszcie [WIDEO]

Były prezes Parku Śląskiego Krzysztof O. został zatrzymany przez policję w związku z przyjęciem łapówki w wysokości 100 tys. zł. To drugi zatrzymany w tej sprawie. W maju tego roku policja zatrzymała jednego z menedżerów parku na gorącym uczynku, gdy przyjmował łapówkę w tej samej kwocie.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Powoływał się wtedy na wpływy w zarządzie i że może pewnemu przedsiębiorcy, który prowadzi działalność w Parku Śląskim załatwić korzystniejszą umowę. Na podstawie tych dokumentów, przesłuchań świadków i materiału zgromadzonego podczas postępowania udało się powiązać te dwie sprawy i ustalić, że panowie działali wspólnie i w porozumieniu – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Prokuratura nie informuje, czy Krzysztof O. przyznał się do winy oraz jakie złożył wyjaśnienia.

– Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Prokurator po przesłuchaniu skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania i Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach ten wniosek uwzględnił, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy – mówi Marta Zawada-Dybek, Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Krzysztof O. został prezesem Parku Śląskiego w kwietniu tego roku. Funkcję pełnił niespełna dwa miesiące. Na początku czerwca został odwołany w związku z ogłoszeniem kontrowersyjnego przetargu na zakup limuzyny dla parku.

autor: Paweł Jęrusik

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Zatrzymanie podejrzanych o korupcję, to efekt wspólnych działań policjantów z Wydział do Walki z Korupcją KWP w Katowicach oraz Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Policjanci prowadzą śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

W maju 2019 r. policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali na gorącym uczynku jednego z managerów Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie w chwili przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych. Mężczyźnie zarzucono wówczas powoływanie się na wpływy w zarządzie spółki w celu zawarcia korzystnej umowy dla jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Parku Śląskiego.

 

Kolejny materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania 17 października 2019 r. ówczesnego prezesa WPKiW S.A., któremu przedstawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych, tj. przestępstwa z art. 228 § 1 kk. Tożsamy zarzut przedstawiono ostatecznie również zatrzymanemu w maju 2019 r. managerowi. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu.

 

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Sąd Rejonowy w Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec byłego prezesa WPKiW S.A. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Obu podejrzanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nauczyciele kontynuują protest! Co to oznacza dla uczniów? [WIDEO]

39 ciał odkryto w ciężarówce! Zbiorowe morderstwo? Koszmarna makabra w Wielkiej Brytanii

Częstochowa: zniszczyli 20 wiat przystankowych! Policja szuka wandali [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close