KrajRegionWiadomość dnia

Kościół: Gorąca modlitwa o ustanie epidemii. Apel Prymasa Polski o zrozumienie i empatię

W tych trudnych czasach, które aktualnie nastały ważne by nasi rodacy otrzymywali wsparcie zewsząd. I tak też zachowuje się kościół – gorącą modlitwą prosząc o ustanie epidemii w Polsce. Głos w całej sprawie zabiera abp Prymas Polski Wojciech Polak – Nie bójmy się. Jesteśmy w rękach Boga. 

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

To bardzo trudny czas dla całego świata jak i naszego kraju. I ważne by w tym czasie doprowadzać do integracji wszystkich możliwych wspólnot w tym religijnych. Jak wiadomo w obecnej sytuacji chodzenie do kościoła nie jest zbyt bezpieczne bo nie mamy 100 % pewności, że jeden z wiernych nie jest zakażony koronawirusem. Natomiast na szczęście przyszło nam żyć w XXI w. i msze są transmitowane w TV – to bardzo ważne w szczególności dla ludzi starszych, dla których wiara wielokrotnie jest podstawowym fundamentem przetrwania.

Gdyby miesiąc temu ktoś mi powiedział, że będziemy sprawować msze św. Wielkopostne i nabożeństwa Wielkopostne bez udziału wiernych – nie uwierzyłbym. Nie potrafiłbym nawet sobie tego wyobrazić. Jednak tak się stało. I jest to bolesnym faktem – podkreślił na łamach Polsat News prymas Polski abp Wojciech Polak.

Prymas jednak uspokaja i mówiNie bójmy się. Jesteśmy w rękach Boga. Wiara i religia to elementy, które zawsze umacniały polaków w najgorszych momentach naszej dość burzliwej i momentami bardzo przykrej historii. Więc i tym razem nie może być inaczej. Arcybiskup Wojciech Polak oprócz duchowego wsparcia apeluje również do naszych rodaków o zachowanie ostrożności w związku z coraz większą liczbą przypadków zakażeń COVID-19. Mówił również dużo o wzajemnej empatii i niezapominaniu o bliskich, którzy mogą potrzebować naszej pomocy.

Bardzo was proszę, abyście nadal byli blisko, zachowując konieczne środki ostrożności. Bądźcie oparciem w tych trudnych chwilach dla naszych wiernych. Nieraz jeden telefon, jedna rozmowa przez środki społecznej komunikacji, jeden znak tego, że jesteście blisko może przynieść ludziom tyle pocieszenia i nadzieiapeluje abp Prymas Polski Wojciech Polak. 

Mądre słowa arcybiskupa mogą być kierowane nie tylko do wiernych ale tak naprawdę do wszystkich obywateli. Dbajmy o siebie nawzajem, wykazujmy się empatią w szczególności wobec osób starszych, pomagajmy chociażby rozmową i duchowym wsparciem. Czasami jedna rozmowa telefoniczna może sprawić, że ktoś poczuje się lepiej. I pamiętajmy to nie czas na podziały polityczne, religijne czy społeczne. To czas integracji Polski jako narodu ku lepszej przyszłości i zarazem ogromna lekcja pokory, którą powinniśmy wszyscy wspólnie wyciągnąć. Zostańmy w domach na tyle na ile to jest możliwe ale również jeśli jesteśmy zdrowi pomagajmy sąsiadom, a wspólnie jakoś przetrwamy ten trudny czas.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Kontrole graniczne w Cieszynie sparaliżowały ruch w całym mieście!

Minister Szumowski: Jeszcze w tym tygodniu 1000 przypadków koronawirusa! Śląskie szpitale gotowe?

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close