AlarmRegion

Ktoś udusił mieszkankę Chorzowa. Teraz sprawą zajmie się Archiwum X

Po sześciu latach od zabójstwa 75-letniej mieszkanki Chorzowa policjanci śląskiego Archiwum X powracają do sprawy.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Do zdarzenia doszło 16 listopada 2014 roku. Wtedy kobieta została uduszona w swoim mieszkaniu przy ul. 11 listopada w Chorzowie. – Dla zatarcia śladów zbrodni sprawca podpalił jej mieszkanie – informuje Śląska Policja.

W sprawie pojawiły się jednak nowe okoliczności, dlatego funkcjonariusze z KWP w Katowicach ponownie zajęli się jej wyjaśnieniem i ustaleniem sprawcy zabójstwa.

Od zabójstwa kobiety minęło już 6 lat, ale o sprawie nie zapomnieli policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli z tzw. Archiwum X. W skład tego elitarnego zespołu wchodzą najlepsi, niezwykle doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które pomimo upływu wielu lat nie zostały wyjaśnione, a które, przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych, mają teraz szansę na rozwiązanie. To właśnie Ci policjanci w 2019 roku rozwikłali zagadkę zabójstwa sprzed 19 lat.

Teraz policjanci ze śląskiego Archiwum X, z uwagi na pojawienie się nowych, istotnych informacji, badają różne wątki zabójstwa w 2014 roku 75-letniej kobiety w Chorzowie.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Bytomiu pierwszy przypadek w Polsce ponownego zakażenia koronawirusem!

Społeczne kolejki w aptekach na Śląsku! Brakuje szczepionek na grypę!

Chora Oliwka potrzebuje leku za 9 mln zł! Motocykliści jadą z pomocą na MOTOPRZEJAZD!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close