RegionWiadomość dnia

Lepiej zajrzyjcie pod samochód. Katalizatory znikają na Śląsku jak kamfora!

Po prawdziwej pladze kradzieży samochodów na tak zwaną walizkę, a także włamań do aut i kradzieży tego co w nich zostawiono – mamy na Śląsku kolejną samochodową plagę. Na potęgę kradzione są katalizatory. Problem dotyczy większości dużych miast aglomeracji.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!

W ostatnich dniach w naszym rejonie zwiększyła się liczba kradzieży katalizatorów. Tylko w jednym mieście i w czasie tylko jednego weekendu doszło do trzech tego typu przestępstw. Podczas nocnej obserwacji gliwiccy policjanci spostrzegli i zatrzymali dwóch złodziei, którzy próbowali wyciąć katalizator z samochodu parkującego na os. Kopernika – to przyjezdni.

Na ul. Centaura policjanci obserwujący parkujące samochody usłyszeli hałas i udali się w stronę, skąd on dobiegał – spostrzegli ruch przy oplu astrze. Natychmiast domyślili się, że to próba kradzieży elementów układu wydechowego, więc błyskawicznie przystąpili do zatrzymania.

Złodzieje rozbiegli się. Jeden, po bezpośrednim pościgu, został zatrzymany, drugiemu udało się umknąć. Jak się później okazało, ukrył się w jednej z klatek schodowych, skąd zadzwonił po taksówkę. Patrol z II komisariatu, przeczesujący osiedle i rozglądający się za złodziejem, zainteresował się taksówką i jej pasażerem… Młodego mężczyznę rozpoznano po rysopisie.

Zatrzymani to przyjezdni z Zabrza, w wieku 23 i 37 lat. Starszy, z uwagi na przeszłość kryminalną, nie wróci szybko na wolność – jako poszukiwany do odbycia kary więzienia, właśnie tam trafi. Obu panów czeka proces karny i wyroki, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, w czasie weekendu doszło też do kradzieży katalizatorów, których wycinania nikt nie usłyszał. W piątek zgłoszono kradzież z Mercedesa C180, parkującego przy ul. Toszeckiej, osobowego Mitshubishi stojącego na ul. Czajki. W sobotę zgłoszono zaś kradzież układu wydechowego z Jeepa.

Policjanci apelują do osób, które słyszą (szczególnie nocą) podejrzany metaliczny hałas (charakterystyczny dźwięk cięcia metalu) o pilne powiadamianie pod numer alarmowy 997.

 

źródło: KMP Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Przez półtora miesiąca nie miały szans odrobić strat. Od 20 marca galerie handlowe znowu zamknięte

Zawalona kamienica w Rybniku: Część robotników z ekipy remontowej była pijana?

Kultura znowu zamknięta na klucz. Kina, teatry i muzea od 20 marca obejmuje nowy lockdown

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close