Region

Lodowisko w Bytomiu: rozpoczęły się prace ziemne pod fundamenty nowego obiektu [ZDJĘCIA]

Rozpoczęły się pierwsze prace budowlane przy ul. Pułaskiego 71, gdzie powstaje nowoczesne lodowisko za blisko 40 mln zł. Wykonawca prowadzi obecnie wykopy i reprofilację terenu pod planowane fundamenty oraz wyburza stare konstrukcje żelbetowe pod trybunami.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Przypomnijmy, że 19 września prezydent Bytomia wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę hali lodowiska. W ubiegłym tygodniu prace budowlane zostały już zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, co umożliwiło rozpoczęcie wykopów i odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu budynku lub jego elementu/ terenu pod fundamenty nowego obiektu.

Wykonawca obiektu oprócz prac budowlanych nadal wyburza stare konstrukcje żelbetowe zlokalizowane pod trybunami oraz prowadzi roboty rozbiórkowe 11 obiektów towarzyszących budynkowi hali lodowiska.

Lodowisko w Bytomiu: rozpoczęły się prace ziemne pod fundamenty nowego obiektu [ZDJĘCIA] (fot. UM Bytom)
Lodowisko w Bytomiu: rozpoczęły się prace ziemne pod fundamenty nowego obiektu [ZDJĘCIA] (fot. UM Bytom)
Podpisana w czerwcu br. umowa na budowę nowej hali lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln zł przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Nowy obiekt – w miejscu gdzie stała stara hala – powstanie w formule zaprojektuj-buduj. Zgodnie z umową, nowe lodowisko powinno powstać do 30 września 2021 roku. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby umożliwić ciągłość użytkowania istniejącej tafli lodowiska w sezonie.

Lodowisko w Bytomiu: rozpoczęły się prace ziemne pod fundamenty nowego obiektu [ZDJĘCIA]
Lodowisko w Bytomiu: rozpoczęły się prace ziemne pod fundamenty nowego obiektu [ZDJĘCIA] (fot. UM Bytom)
Główną konstrukcję nośną obiektu planuje się wykonać w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu będzie wsparta na drewnianych dźwigarach. W nowej hali lodowiska rozbudowany i unowocześniony zostanie budynek administracyjny oraz zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Powstaną też nowe parkingi, dojazdy i dojścia, a obiekt w pełni będzie dostosowany do wymogów przeciwpożarowych.

Źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zamykają oddział w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim! Jaki jest powód?

WST w Zabrzu zainaugurowała rok akademicki. Patronem wydziału będzie prof. Zbigniew Religa

Zwłoki noworodka na terenie byłego zakładu obuwniczego!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close