Oglądaj w TVSRegionWiadomość dnia

Loża Prezydentów: Polityka parkingowa miast województwa śląskiego

Polityka parkingowa w wielu miastach województwa śląskiego wkrótce będzie przechodziła rewolucję. Jak zorganizować ją tak, by służyła mieszkańcom poszczególnych miast, ale także przyjezdnym?

 

Między innymi Rybnik i Katowice stoją przed wielkim zadaniem uporządkowania, a właściwie stworzenia na nowo swojej polityki parkingowej. Do stolicy województwa śląskiego każdego dnia zjeżdżają dziesiątki tysięcy samochodów. Dla wszystkich nie starcza miejsc. Podobnie sprawa wygląda w Rybniku, jednak dwa miasta mają swoją parkingową politykę zupełnie różne pomysły. Jakie?

To i wiele innych pytań padnie w środę 3 czerwca o godz. 17:55 w programie „Loża Prezydentów”. Gościem Grzegorza Żądło będzie Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Przed podobnym wyzwaniem, co Katowice, staje właśnie Sosnowiec. W największym mieście Zagłębia kierowcy na razie w ogóle nie płacą za pozostawienie samochodu na miejskim parkingu. To wkrótce ma się zmienić.

O swoich pomysłach na kształtowanie polityki parkingowej opowie też prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. W tym mieście powstał niedawno wielopoziomowy parking i likwidowane są kolejne miejsca parkingowe w pasach drogowych.

 

Początek programu w środę 3 czerwca o godz. 17:55 w TVS. Zaprasza Grzegorz Żądło.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Loża Prezydentów: Czy Metropolia i śląskie miasta stawiają na rowery?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close