RegionŚwiatWiadomość dnia

Ludzie masowo adoptują zwierzęta. Nie chcą spędzać samotnie kwarantanny

Zwierzęta domowe towarzysza nam od zarania dziejów, a w wielu kulturach dopisywało im się wręcz boskie znaczenie. Teraz w czasach pogłębiającego się kryzysu, pupile często ratują nas swoim towarzystwem i pomagają odciągnąć uwagę od piętrzących się problemów. W Stanach Zjednoczonych zaczyna brakować pupili do adopcji! Ludzie masowo biorą zwierzaki pod swoją opiekę by nie spędzać samotnie obowiązkowej kwarantanny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Co za akcja! A korzystają na niej najbardziej bezbronne i bezdomne psy oraz koty z nowojorskich schronisk dla zwierząt. W tym trudnym czasie, gdy wielu amerykanów musi pozostać w domach na obowiązkowej kwarantannie lub po prostu ze względu na zagrożenie zakażenia koronawirusem nie rusza się z miejsca masowo do adopcji idą pupile! Jak wiadomo samo zajmowanie się zwierzętami domowymi pozwala oderwać myśli od smutnej codzienności i skupić działania na kimś kto zazwyczaj w sposób naturalny i totalnie kochany odwzajemnia swoją miłość i zainteresowanie.

Jak podaje Polsat News Adopcja psa lub kota to dla wielu nowojorczyków sposób na towarzystwo w czasach przymusowej izolacji. Konieczność zahamowania szybkiego rozprzestrzeniania koronawirusa sprawiły, że lokalne władze nakazały mieszkańcom stanu Nowy Jork pozostać w domach.

A przypomnijmy, że sytuacja związana z epidemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych jest z dnia na dzień coraz trudniejsza. Najgorsza statystyki napływają ze stanu Nowy Jork, gdzie jak dotąd znajduje się najwięcej zarażonych koronawirusem osób. Nie zmienia to faktu, że dalej wielu jak 26-letni obywatel USA podchodzą do tematu prześmiewczo i drwią z pandemii – owy mężczyzna lizał papier toaletowy w jednym z amerykańskich supermarketów za co stanie przed sądem z zarzutem stworzenia zagrożenia terrorystycznego. Pamiętajmy, że Stany Zjednoczone to kraj, w którym występuje ogromny transfer graniczny – wielu obcokrajowców emigruje tam w celach finansowych. Turyści również licznie odwiedzają USA co zapewne przyczyniło się do ogromnego rozprzestrzeniania się COVID-19 w tym kraju.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister Zdrowia zastrzega leki do walki z COVID-19. Chodzi o Arechin i Plaquenil

Prezydent Sosnowca: Nie będę zgłaszał członków do obwodowych komisji wyborczych [WIDEO]

Polski biznes się zamyka. Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą [WIDEO]

źródło: Polsat News
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close