RegionŚwiat

Mandat za jęzdę na wielbłądzie po autostradzie? To możliwe! Oto TOP 10 absurdalnych przepisów drogowych

Mandat za poruszanie się na wielbłądzie po autostradzie, więzienie za przejechanie na czerwonym świetle lub mandat za jazdę z niskim poziomem paliwa w zbiorniku. Oto najbardziej absurdalne przepisy drogowe.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

1. Obowiązek zamknięcia okien

W niektórych stanach Australii obowiązuje przepis dotyczący zamykania samochodu oraz okien. Samochód musimy zamknąć, jeśli mamy zamiar odejść od niego o ponad 3 metry. Poza tym prawo wymusza konieczność zabezpieczenia okien samochodowych, czyli ich całkowitego zamknięcia lub uchylenia na maksimum ¾ cala.

2. Więzienie za przejechanie na czerwonym świetle

W Bahrajnie za przejechanie na czerwonym świetle funkcjonariusz może wystawić mandat w wysokości nawet 500 dinarów (czyli ok. 5000 zł), a sąd wydać wyrok pozbawienia wolności do 6 miesięcy.

3. Zakaz jazdy z „gołą klatą”

W Tajlandii użytkownicy samochodów, skuterów, czy rowerów mogą zostać ukarani mandatem za jazdę bez koszulki.

3. Mandat za „rezerwę”

Jazda z niskim poziomem paliwa w zbiorniku jest nielegalna na autostradach Niemczech i karana mandatem w wysokości nawet 70 euro. Wynika to z niebezpieczeństwa, jakie może wywołać stojące na poboczu auto z opróżnionym zbiornikiem.

4. Kierownica z prawej lub lewej strony? Bez różnicy

W Mongolii obowiązuje ruch prawostronny, ale liczba jeżdżących po ich drogach samochodów z kierownicą po lewej stronie jest niemal taka sama jak aut przystosowanych do ruchu lewostronnego. Wszystko przez brak istotnych ograniczeń w zakresie importu używanych samochodów.

5. Zakaz mycia aut na podwórku

W Szwajcarii obowiązuje zakaz mycia samochodu na własnym podwórku. Rząd argumentuje to możliwością zanieczyszczenia wody w systemie kanalizacyjnym przez spływającą do nich wodę zmieszaną z szamponem do mycia.

6. Przewóz „na pace”

Prawo na Hawajach dopuszcza przewóz osób na części ładunkowej samochodu typu pick-up. Muszą być spełnione dwa warunki: wiek przewożonego w ten sposób pasażera wynosi minimum 12 lat, a wszystkie miejsca w kabinie są zajęte.

7. Mandat za poruszanie się na wielbłądzie po autostradzie

W niektórych regionach Stanów Zjednoczonych karane mandatem jest… poruszanie się na wielbłądzie po autostradzie (Nevada) czy „parkowanie” słoniem w strefie płatnego parkowania (Floryda). W Pensylwanii kierowcy powinni szczególnie uważać na konie, ale nie z uwagi na własne bezpieczeństwo, a dlatego, by ich nie wystraszyć. W tym celu każde spotkanie na drodze konia powinno zakończyć się zatrzymaniem i nakryciem auta kocem.

8. Chcesz kupić samochód? Musisz mieć garaż!

Mieszkańcy Japonii, jeśli chcą kupić samochód, to muszą mieć garaż. W Japonii trzeba dysponować dokumentem potwierdzającym posiadanie miejsca do przechowywania auta, i to nie dalej niż 2 kilometry od adresu zamieszkania.

9. Recepta na korki

Filipińczycy znaleźli sposób na korki. Określili, kto danego dnia może poruszać się w „miejskiej dżungli”. I tak w poniedziałki obowiązuje zakaz wjazdu do miasta samochodami z numerami rejestracyjnymi kończącymi się cyframi 1 lub 2, we wtorki – 3 lub 4, środy – 5 lub 6, czwartki – 7 lub 8, piątki – 9 lub 0. Dotyczy to jednak wyłącznie dni tygodnia w godzinach 7-19.

10. Nie jedz i nie pij

Poruszając się samochodem po Cyprze pamiętajmy, by podczas jazdy nie pić ani nie jeść. Te czynności wymagają bowiem złamania obowiązującego tam przepisu nakazującego trzymanie obu rąk na kierownicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Katowice: Basen w dzielnicy Burowiec oficjalnie otwarty! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close