RegionWiadomość dnia

Marszałek Jakub Chełstowski z Medalem za Zasługi dla Policji [ZDJĘCIA]

W Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się uroczystość wręczenia państwowych odznaczeń cywilnych i resortowych. Medal za Zasługi dla Policji otrzymał marszałek Jakub Chełstowski.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Krzysztof Justyński, wręczył 4 Medale za Zasługi dla Policji, które otrzymali: Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego, Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice, Radim Wita, Zastępca Komendanta Policji ds. kryminalnych w Ostrawie i Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Medal za Zasługi dla Policji dla marszałka woj.śląskiego Jakuba Chełstowskiego (fot.slaskie.pl)
Medal za Zasługi dla Policji dla marszałka woj.śląskiego Jakuba Chełstowskiego (fot.slaskie.pl)

-Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i gratuluję wszystkim uhonorowanym. Praca w policji to służba na rzecz Ojczyzny i mieszkańców naszego regionu, którzy dzięki Państwa zaangażowaniu i odwadze mogą czuć się bezpieczni. Dziękuję za dotychczasową służbę i życzę satysfakcji z pracy. Zapewniam o wsparciu samorządu i otwartości na realizację wspólnych inicjatyw służących poprawie bezpieczeństwa – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

W trakcie uroczystości uhonorowano łącznie 51 osób, którym wręczono medale: za Długoletnią Służbę, Za Zasługi dla Policji, 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów, a także Odznaki Zasłużony Policjant i odznaki honorowe przyznane przez górnictwo. Okolicznościowe ryngrafy otrzymało również czterech policjantów odchodzących na emeryturę.

Szef śląskiego garnizonu uhonorował 11 policjantów srebrnymi i brązowymi Medalami Za Długoletnią Służbę przyznawanymi przez Prezydenta RP. Medal ten jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa osobom, które wyróżniają się spośród grona współpracowników o podobnym stażu pracy. Ponadto 29 policjantów zostało uhonorowanych złotymi, srebrnymi i brązowymi Odznakami Zasłużony Policjant nadanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odznaczenie to jest nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

 

źródło: slaskie.pl
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku będzie można ładować samochody elektryczne wprost z latarni! To pomysł firmy z Tychów

Katowice: Prohibicja w kolejnych dzielnicach. Tym razem Załęże i Szopienice

To są najpopularniejsze imiona dzieci w Polsce w 2020 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close