KrajRegionWiadomość dnia

Rusza Tarcza 7.0. W sumie już ponad 182 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników

Rusza Tarcza 7.0. Jak wylicza rząd – do przedsiębiorców i pracowników trafić mają – łącznie z poprzednimi środkami – 182 mld zł.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Składający się na Tarczę Antykryzysową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców jest systematycznie rozwijany i rozszerzany. To już ponad 182 mld zł na ochronę miejsc pracy. – Zależy nam, by to wsparcie płynęło jak najszerszym strumieniem tam, gdzie jest potrzebne. Wiemy, jakie to ważne – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Rusza Tarcza 7.0. W sumie już ponad 182 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników

 

Do tej pory w ramach różnych instrumentów wsparcia do przedsiębiorców trafiło już ponad 182 mld zł.

– To pokazuje skalę wsparcia ze strony państwa na ochronę miejsc pracy. Zdajemy sobie sprawę, że w wielu branżach sytuacja jest niezwykle wręcz trudna, dlatego chcemy wspierać je jak najszerzej. Stąd kolejne rozszerzenia pakietu wsparcia składającego się na Tarczę Antykryzysową – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Rząd uruchamia Tarczę 7.0. Do przedsiębiorców i pracowników mają trafić miliardy złotych

 

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju to łącznie 66,6 mld zł wsparcia, pomocowa Banku Gospodarstwa Krajowego – blisko 58,5 mld zł. Wsparcie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na które składa się m.in. świadczenie postojowe oraz zwolnienie ze składek, sięgnęło ponad 28,6 mld zł.

Od czasu uruchomienia Tarczy Antykryzysowej łączna kwota dofinansowania do wynagrodzeń prawie 4,5 mln pracowników to już 18,8 mld zł.

– Pandemia to dla większości z nas czas dużej niepewności, lęku o przyszłość. Ogromnym krokiem w kierunku pokonania pandemii jest szczepionka. Zanim jednak na dobre pożegnamy się z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus, musimy robić co w naszej mocy, by wspierać przedsiębiorców, chronić miejsca pracy, a w efekcie także polskie rodziny. Temu służy Tarcza Antykryzysowa. To absolutny priorytet – zapewnia minister Marlena Maląg.

Tarcza 7.0 ruszyła

1 lutego br. ruszyła Tarcza 7.0, w ramach której rząd udzieli przedsiębiorcom wsparcia o łącznej wartości ok. 5,2 mld zł. Z tego ok. 1,99 mld zł stanowi koszt zwolnienia z obowiązku opłacania składek, ok. 963 mln zł to koszt postojowego, a ok. 777 mln zł dopłaty do wynagrodzeń. Istotną pozycję stanowią tu także dotacje dla mikro- i małych przedsiębiorstw o wartości 1,44 mld zł. Szacuje się, że pomoc z tarczy 7.0 trafi nawet do ok. 300 tys. przedsiębiorców.

Dodatkowo Rada Ministrów przyjęła uchwałę rozszerzającą pomoc z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm o kolejne dziewięć kodów PKD, m.in. z branży edukacyjnej, handlowej i rozrywkowej. Oznacza to, że szacowane w sumie na ok. 38 mld zł wsparcie z Tarczy Finansowej PFR 2.0 trafi do przedsiębiorców z kolejnych 9 branż. Docelowo może skorzystać z niego ponad 300 tys. podmiotów gospodarczych objętych 54 kodami PKD.

 

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, ŚUW
red: W.Żegolewski
Image by Kevin Schneider from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku będzie można ładować samochody elektryczne wprost z latarni! To pomysł firmy z Tychów

Katowice: Prohibicja w kolejnych dzielnicach. Tym razem Załęże i Szopienice

To są najpopularniejsze imiona dzieci w Polsce w 2020 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close