AlarmRegionWiadomość dnia

Masowe zwolnienia na Śląsku! Szykują je Polska Grupa Górnicza i Katowice Airport. To dopiero początek?

Szykują się masowe zwolnienia w województwie śląskim. Około 360 osób planuje zwolnić Polska Grupa Górnicza. To pracownicy ze wszystkich kopalń należących do spółki. Władze PGG chciałyby rozpocząć redukcje z początkiem 2021 roku.

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

– To są osoby z uprawnieniami emerytalnymi, które zostały nabyte w dużej większości jakiś czas temu. Czyli to są osoby, które posiadają uprawnienia emerytalne, mają środki do życia – mówi Tomasz Głogowski, Polska Grupa Górnicza.

Na razie jednak jest to propozycja PGG, która została wystosowana do strony związkowej. Teraz władze spółki czekają na akceptację ze strony związkowców. Zwolnienia szykowane są też w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Tu pracę najprawdopodobniej straci 35 osób.

– My prognozujemy, że Katowice Airport w tym roku obsłuży ok. 1,5 mln pasażerów, gdzie w roku 2019 tych podróżnych było prawie 5 mln. Więc ten spadek będzie się kształtował na poziomie 70 proc. – mówi Piotr Adamczyk, Katowice Airport.

Zwolnienia szykowane są też w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Tu pracę najprawdopodobniej straci 35 osób
Zwolnienia szykowane są też w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Tu pracę najprawdopodobniej straci 35 osób

Choć koronawirus mocno uderzył w niektóre branże, to w województwie na razie nie ma problemów ze wzrostem bezrobocia. To od kilku miesięcy kształtuje się na poziomie poniżej 5 proc.

– Żadnego tąpnięcia, żadnej niepokojącej sytuacji. Mało tego, biorąc pod uwagę dane z października to stopa bezrobocia względem września w ogóle nie wzrosła, zarejestrowało się mniej osób w Powiatowych Urzędach Pracy – mówi Arkadiusz Kaczor, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

To może jednak się zmienić, bo eksperci przewidują, że kryzys gospodarczy może pojawić się w Polsce w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Prof. Karolina Sieroń pod respiratorem – apel posła o osocze ma szeroki odzew

Premier Morawiecki: „Wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie. Ja tak wierzyłem„

Wypłaty pomocy dla artystów wstrzymane! Gliński: Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Masowe zwolnienia na Śląsku! Szykują je Polska Grupa Górnicza i Katowice Airport. To dopiero początek?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close