KrajRegion

Michał Kamiński został posłem PSL. Powstaje klub federacyjny parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL [WIDEO]

Dość niespodziewany, chociaż dla PSL konieczny transfer. Dziura w ławach Polskiego Stronnictwa Ludowego załatana. „Ludowcem” został Michał Kamiński.

 

-Michał Kamiński (dotychczas koło Unii Europejskich Demokratów) dołączył do klubu PSL – poinformował w poniedziałek prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. – Naszą intencją jest stworzenie federacyjnego klubu PSL i UED – zadeklarował.

W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL – poinformował w poniedziałek poseł koła UED Michał Kamiński. Ma to – jak dodał – uniemożliwić PiS likwidację klubu PSL, po tym jak Stronnictwo opuścił w sobotę poseł Mieczysław Baszko.

Baszko ogłosił w sobotę (20.01), że odchodzi z PSL, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Klub PSL liczył przed odejściem Baszki, 15 posłów – dokładnie tylu, ilu potrzeba do stworzenia klubu. Mniejsza liczba posłów może jedynie utworzyć w Sejmie koło, które – zgodnie z regulaminem Sejmu – ma w parlamencie mniej praw, niż klub.
(TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Michał Kamiński został posłem PSL. Powstaje klub federacyjny parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close