RegionWiadomość dnia

Mikołów: Dzięki nowym lampom miasto zaoszczędzi 300 tys. złotych!

Chodzi o oszczędzanie i ekologię. Mikołów wymienia stare lampy miejskie, na nowe ledowe. Cel? Dzięki nowemu oświetleniu miasto rocznie będzie w stanie zaoszczędzić nawet 300 tys. złotych. Dodatkowo zmniejszy to emisję dwutlenku węgla do atmosfery.  Śląsk staje się coraz bardziej ekologiczny!

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W Mikołowie rozpoczyna się drugi etap wymiany lamp ulicznych. 1150 starych lamp zniknie z ulic i na ich miejscu pojawią się nowe…ledowe. Mikołów na takie przedsięwzięcie pieniądze ma z Unii Europejskiej i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Co ciekawe inwestycja kosztuje około 300 tys. złotych, ale zwróci się dosłownie po roku, gdyż taką właśnie kwotę miasto jest. stanie oszczędzić używając nowych lamp do oświetlania ulic. – To już drugi etap wymiany ulicznych lamp. W pierwszym, na bardziej ekologiczne, wymieniono także ponad tysiąc latarni. To oznacza, że cały zasób oświetlenia ulicznego i parkowego, który należy do miasta stanie się bardziej ekologicznypowiedział na łamach Radia Katowice rzecznik mikołowskiego magistratu, Tomasz Rogula.

Na koniec dodajmy, że oprócz oszczędności pieniędzy miasto zainwestuje w ten sposób w mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach ekologia przede wszystkim.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]

Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close