reklama
Artykuł SponsorowanyKategorie

Mikołowski Ciechocinek uruchomiony.

reklama

Od piątku można korzystać z tężni solankowej na Małych Plantach. Mikołowski „Ciechocinek” ma przysłużyć się zdrowiu mieszkańców Mikołowa.

 

To już oficjalne – tężnia solankowa, która jest zwycięskim projektem w jednej z ostatnich edycji mikołowskiego Budżetu Obywatelskiego zaczęła działać. W piątek 21 maja oficjalnego otwarcia inwestycji dokonały władze Mikołowa wraz z pomysłodawcami – radnymi Anetą Esnekier i Mateuszem Biesem.

reklama

Postanowiliśmy z Anetą połączyć siły i wspólnie złożyć projekt na budowę tężni solankowej pod nazwą „Ciechocinek w Mikołowie”. I, jak się okazało – warto było, projekt uzyskał prawie dwukrotnie więcej głosów mieszkańców niż w roku poprzednim (1608) i zwyciężył w IV edycji Budżet Obywatelski w Mikołowie – przypomina radny Mateusz Bies.

Mikołowski Ciechocinek – tężnia solankowa w Mikołowie już działa. Projekt BO został uruchomiony dla zdrowia mikołowian.

 

Warto przypomnieć, że pierwotnie tężnia solankowa miała stanąć między Pasażem Jesionowym a targowiskiem miejskim. Na przeszkodzie tej lokalizacji stanął jednak planowany remont Miejskiego Domu Kultury i zdecydowano się przenieść inwestycję na Małe Planty.

Miejsce wydaje się bardzo adekwatne ze względu na fakt, że jest położone w centrum miasta. Jednocześnie jest dość spokojnym i zielonym zakątkiem Mikołowa. W pobliżu znajduje się popularny plac zabaw.

Doprowadzenie do powstania tężni nie należało do łatwych – wpierw unieważnienie pierwszego przetargu, a później rozciągające się w czasie prace ze względu na przymus uzyskania zgody na budowę ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Finalnie koszt wykonania tężni przekroczył znacznie budżet przewidziany nań w Budżecie Obywatelskim, czyli 200 tysięcy złotych. Ostatecznie miasto wybrało ofertę projektu i budowy tężni wrocławskiej firmy BBI Budownictwo, opiewającej na ponad 572 tysiące złotych.

Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszył się ten projekt wśród mieszkańców, Urząd Miasta podjął decyzję o dofinansowaniu tężni, tak aby przy uwzględnieniu maksymalnych gabarytów dopuszczonych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z miejsca tego mogło korzystać jednocześnie jak najwięcej osób – wyjaśnia Mateusz Bies.

Powodem była chęć rozbudowy inwestycji i wdrożenie nie jednego, a dwóch modułów rozpylających leczniczy aerozol.

źródło: mojmikolow.pl

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button