KrajRegionWiadomość dnia

Minister Zdrowia: Rozdysponujemy 20 milionów maseczek

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dziękuje polskim służbom medycznym za dzielną walkę z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak zauważył – najlepszą formą podziękowania będzie prezent w postaci sprzętu do ochrony osobistej. W zeszłym tygodniu resort rozdał lekarzom i pielęgniarkom 7 milionów maseczek. Teraz dostaną 20!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

–  Dziękuję pielęgniarkom, ratownikom, salowym, lekarzom, sekretarkom medycznym, ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać – laborantom, farmaceutom. To jest taki czas epidemii, gdzie wszyscy pracują w trudniejszych warunkach, który pokazuje jak ważny jest to obszar, jak ważny to zawód, którykolwiek by nie był – czy fizjoterapeuty czy farmaceutów, laborantów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, salowych, administracji. To pokazuje, że to są zawody, którym ludzie ufają, dlatego że pomagają w cierpieniu  W zeszłym tygodniu rozdysponowaliśmy te 7 mln maseczek. W tym tygodniu rozdysponujemy kolejne 20 mln maseczek. Natychmiast jak one trafiają, lądują te samoloty w Polsce i mam nadzieję, że ten sprzęt będzie coraz bardziej dostępny, coraz bardziej będziecie w niego zaopatrzenipowiedział szef MZ w trakcie Światowego Dnia Zdrowia w ramach akcji „Brawa Dla Was”. 

Powstaje pytanie czy wdzięczność Ministra wyrażana w słowach i prezentach dla pracowników polskiej służby zdrowia wystarczy. Fakt planowane są kolejne zakupy sprzętu niezbędnego do ratowania życia osób z pozytywnym wynikiem na koronawirusa  czy sprzętu ochronnego dla wszystkich potrzebujących ale pamiętajmy o coraz bardziej pogrążającym Polskę kryzysie gospodarczym, który będzie miał swoje odbicie na każdej gałęzi włącznie ze służbą zdrowia. Pytanie ile Polska wytrzyma epidemię i kiedy rząd wprowadzi odpowiednie rozwiązania dla tych, którzy z dnia na dzień tracą wszystko na co pracowali całe życie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Wyszedł z dzieckiem na spacer. Policja wlepiła mu mandat! [WIDEO]

Nie dajcie się oszukiwać i nie kupujcie testów do samodzielnego wykonywania w domu

Zaskakujący gest więźniów – podziękowali medykom za ich trud w walce z koronawirusem

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close