reklama
Kategorie

Mój samochód przestał jeździć. Próbować go sprzedać czy oddać na złom?

Niestety. To normalna kolej rzeczy. Mimo starań, wkładu finansowego i prawdziwej miłości okazywanej naszemu samochodowi, w końcu przychodzi czas, w którym musimy się go pozbyć. Po pierwsze być może psuje się, a koszt naprawy przewyższa jego wartość, lub po prostu ze względu na coraz to nowsze technologie wprowadzane w motoryzacji, chcemy poprawić komfort naszego podróżowania. Bez względu na to, jaka jest przyczyna chęci pozbycia się pojazdu, kiedyś nadchodzi jego koniec.

Odpowiednia konserwacja auta na pewno przedłuża jego żywotność. Czasami jednak los jest nieubłagany. Bierzemy udział w kolizji, nawet nie z naszej winy, co powoduje, że naprawa naszego pojazdu przewyższa jego rynkową wartość. Czasami też poszczególne podzespoły po prostu przestają działać. Czy to ze starości, czy eksploatacji. Przyszedł czas, by podjąć decyzję co dalej.

Sprzedaj swój samochód

W przypadku sprzedaży samochodu prywatnego proces ten może zająć trochę czasu. To może okazać się bardziej dochodowe niż złomowanie, ale musisz poświęcić czas i wysiłek na duże pieniądze. Będziesz musiał odrobić pracę domową i sprawdzić obecną cenę konkretnego samochodu i być przygotowanym na to, że być może okaże się, że cena jest niższa od tego, o czym myślałeś.

Kupujący mogą chcieć wynegocjować preferowaną przez siebie cenę za samochód, co może wpłynąć na wynik, którego szukałeś, jeśli uda im się przekonać Cię do obniżenia ceny. Aby przeciwdziałać temu ruchowi, zanim wejdzie w grę, podnieś cenę wywoławczą w oczekiwaniu na negocjacje.

Możesz również skorzystać ze skupu samochodów za gotówkę, który nie będzie negocjował – poda cenę i jeśli ją zaakceptujesz odbierze samochód ze wskazanego miejsca, zapłaci gotówką i załatwi formalności. Pewnie cena będzie niższa niż u prywatnego klienta, jednak oszczędzasz czas i tym samym pieniądze, które będziesz musiał wydać na ogłoszenia i ich promowanie.

Złomuj legalnie swój pojazd

Szybciej i łatwiej jest złomować samochód niż go sprzedawać. Dużą wadą złomowania jest to, że możesz nie zarobić dużo pieniędzy na swoim samochodzie w porównaniu do sprzedaży prywatnej. Nie musisz tracić czasu na przygotowywanie go do sprzedaży, robienie zdjęć, zamieszczanie reklam, planowanie oglądania czy zabieranie potencjalnych kupujących na jazdę próbną. Jeśli nie planujesz wymiany jakichkolwiek usuniętych części, złomowanie może być lepszą opcją niż sprzedaż. Złomuj swój samochód, jeśli cena sprzedaży spadnie poniżej 1000 zł, poduszki powietrzne zostały uruchomione, potrzebujesz nowego akumulatora hybrydowego lub rama samochodu jest poważnie uszkodzona. Jeśli potrzebne są poważne naprawy, które nie mają sensu finansowego, złomowanie może być mądrzejszą opcją. Inne problemy z samochodem, których nie warto naprawiać:

Przepalony silnik

Wadliwa transmisja

Awaria modułu sterowania mocą (PCM)

Główny problem z okablowaniem

Doładowanie lub naprawa klimatyzacji

Możesz znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się złomowaniem w Twojej okolicy dzięki autocentrumgroup.pl – to grupa profesjonalistów zrzeszająca fachowców z branży motoryzacji.

Czy złomowanie lub sprzedaż jest dla Ciebie odpowiednia? Co chcesz zyskać dzięki swojemu samochodowi? Może chcesz zarobić na sprzedaży? Jeśli stan Twojego samochodu jest poważnie zagrożony, złomowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Na co się zdecydujesz? Złomowanie i sprzedaż to dwa sposoby na pozbycie się niechcianego pojazdu. Masz szansę zarobić trochę więcej pieniędzy na sprzedaży niż na złomowaniu. Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że to jest to, co chcesz robić i że jest to dla Ciebie najlepsze.

Artykuł sponsorowany

źródło: materiał klienta

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button