RegionWiadomość dnia

Morderstwo i mroczna przeszłość, czyli Sosnowiec oczami autora kryminałów

Po bestsellerowym „Śladzie”, Przemysław Żarski serwuje swoim czytelnikom kolejną kryminalną ucztę z komisarzem Robertem Kreftem w roli głównej. Niedawno wypuszczona książka pt. „Blizna” to powieść, której akcja rozgrywa się m.in. w Sosnowcu. Jak mówią czytelnicy – to jeden z tych „nieodkładalnych” kryminałów, które można przeczytać jednym tchem.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Co się dzieje gdy rana się zabliźni, ale ślad w postaci blizny zostaje z nami do końca życia? Przemysław Żarski to na co dzień ojciec, mąż, urzędnik i wielki miłośnik wszelako pojętego rocka oraz koszykówki. Jednak dla wielu czytelników powieści o zabarwieniu kryminalnym to autor, który od momentu debiutu z książką „Umwelt” nie przestaje zaskakiwać. Niedawno w księgarniach pojawiła się kolejna powieść Żarskiego pt. „Blizna”, w której głównym bohaterem jest znany  z poprzedniej pozycji autora komisarz Robert Kreft, a tłem wydarzeń stolica Zagłębia Dąbrowskiego, czyli Sosnowiec. Dla autora region, w którym się wychował to miejsce ważne i symboliczne – Śląsk ma sporo interesujących powieści kryminalnych, zależało mi na tym, żeby osadzić akcję tej serii w Sosnowcu – uważam, że literatura jest świetną formą promocji miast i regionów, wielu czytelników lubi wyprawiać się z książką śladem swoich ulubionych bohaterów i podobnie jest w przypadku moich historii. – komentuje Przemysław Żarski, autor powieści „Blizna”.  Tu wycieczka śladami głównego bohatera może nas zaprowadzić nawet do małej miejscowości w gminie Pilica, gdzie również toczy się akcja najnowszej powieści Żarskiego. Zatem o czym dokładnie jest „Blizna”?

"Stawiam na klimat opowieści, psychologię postaci i ich motywacje, to dla mnie najważniejsze w kontekście budowania fabuły." - opowiada autor.
„Stawiam na klimat opowieści, psychologię postaci i ich motywacje, to dla mnie najważniejsze w kontekście budowania fabuły.” – opowiada autor.

Jak czytamy w opisie książkiW noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety. Dwadzieścia kilometrów dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego samochodu, należącego do Błażeja Urygi. W jaki sposób się tam znalazła i co łączy te sprawy? Dokąd prowadzą zbrodnie, które wkrótce wstrząsną całym miastem?. – Żarski podchodzi mocno retrospektywnie do swoich bohaterów, ich przeszłości oraz jej wpływu na teraźniejszość. Książka pt. „Blizna” w założeniu nie ma na celu szokowania czytelników nadmiarem brutalności, czy niepotrzebnym rozlewem krwi. To powieść, która ma ukazać jak duży ból może sprawić bezpardonowe dążenie do prawdy oraz jak ciężka może być walka z własnymi demonami. Komisarz Robert Kreft to postać wielowymiarowa, w której niejeden czytelnik może odnaleźć samego siebie. „Blizna” Przemysława Żarskiego jest dostępna w księgarniach od 2 września.

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są NOWE OBOSTRZENIA w strefach żółtych i czerwonych! Zakaz wesel, szkoły zdalnie, 50% w autobusach!

Śląskie: Nowe powiaty i miasta w rozszerzonej CZERWONEJ STREFIE od 17 października!

Wojewoda śląski na kwarantannie. Jeden z pracowników biura ma koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close