Artykuł SponsorowanyKategorie

Mospilan – wszechstronna ochrona przed szkodnikami warzyw i owoców

Szkodniki roślin uprawnych przyczyniają się do obniżenia jakości plonu, dlatego należy z nimi walczyć za pomocą skutecznych metod. Ochrona roślin warzywnych oraz sadowniczych polega w głównej mierze na monitoringu upraw, zapobieganiu inwazji szkodników. W razie potrzeby stosuje się skuteczne środki ochrony roślin, które likwidują szkodniki.

Najczęściej występujące szkodniki w uprawach warzyw i owoców

Wśród insektów, które mogą pojawiać się na roślinach użytkowych, najczęściej wymienia się szkodliwe muchówki, błonkówki, pluskwiaki oraz chrząszcze. Uszkodzenia mogą być wywoływane przez różne formy owadów — stadia larwalne oraz osobniki dorosłe. Przy dużym nasileniu szkodników może dojść do całkowitego zamierania roślin. Owady żerują zarówno na częściach podziemnych gatunków warzyw, jak i na częściach nadziemnych, którymi są pędy, liście, kwiaty oraz owoce. Powszechnymi szkodnikami są mszyce, mączliki, larwy motyli (zwójki, owocówki) oraz larwy i formy dorosłe chrząszczy.

Środki do ochrony przydomowych upraw

Preparaty, które służą do ochrony upraw amatorskich, charakteryzują się dużą skutecznością przy małym stężeniu substancji aktywnej. Dobrym przykładem takiego środka ochrony roślin użytkowych, ale też ozdobnych jest Mospilan. Produkt dostępny jest na stronie internetowej http://sklepdlaogrodu.pl/pl/mospilan-20sp-mszyca-szkodniki-owocow-i-warzyw-24g-target.html/. Preparaty do ochrony sadów i warzywniaków w uprawach amatorskich sprzedawane mogą być w formie niewielkich saszetek, z których przyrządza się ciecz roboczą. To ekonomiczne i korzystne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie chronić ogród przed szkodnikami. Opryski wykonuje się po stwierdzeniu szkodników w ogrodzie. Większość preparatów działa kontaktowo lub żołądkowo.

Gardener applying from aphids leaves and insecticide fertilizer to fruit and protects from fungus and pests using sprayer

Mospilan — co to za środek?

Mospilan to topowy środek do walki z uciążliwymi szkodnikami na gatunkach sadowniczych, warzywnych, ale też ozdobnych. Ma szerokie spektrum działania, co oznacza, że zwalcza różnorodne gatunki szkodliwych owadów. Składnikiem aktywnym preparatu jest acetamipryd. Substancja aktywna przeznaczona jest do zwalczania najczęściej występujących szkodników w ogrodach. Zmniejsza populacje mszyc, larw chrząszczy, takich jak ogrodnica niszczylistka, stonka ziemniaczana, czy też opuchlaki. Dodatkowo preparat likwiduje mączliki oraz wciornastki na ogródkach i pomidorach. Jest skuteczny także w przypadku szkodników popularnych drzew owocowych — owocnic, owocówek.

Jak stosować środki ochrony roślin, aby były bezpieczne dla środowiska?

Preparaty działające biobójczo na szkodniki muszą być stosowane w sposób, który zapewnia bezpieczeństwo owadom zapylającym oraz organizmom glebowym i wodnym. Wszystkie niezbędne informacje na temat dawkowania, okresu przeprowadzenia zabiegu znajdują się na ulotce, która dołączona jest do preparatu. Każdy środek ma określony okres karencji — to minimalna ilość dni, które muszą minąć od zabiegu do np. zbiorów plonów. Opryski preparatami chemicznymi przeprowadza się wcześnie rano lub późno wieczorem. Jest to bardzo ważne ze względu na owady zapylające. Danego preparatu nie powinno się stosować wielokrotnie w sezonie, ponieważ może dojść do wytworzenia się odporności u szkodników. Pozostałości środków chemicznych należy zutylizować w odpowiedni sposób, który określony został na ulotce. Przestrzegając tych zasad, zabiegi ochrony roślin będą bezpieczne dla ogrodu oraz dla środowiska. Warto pamiętać również o zastosowaniu środków ochrony osobistej, jakimi jest odpowiedni strój roboczy, rękawice, okulary oraz sprawny opryskiwacz.

Powiązane artykuły
źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button