RegionWiadomość dnia

Mysłowice pogrążone w żałobie po tragedii w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginęło dwóch górników

Tragedia pod ziemią. Opuszczone do połowy flagi i czarne wstęgi przed kopalnią Mysłowice-Wesoła przypominają o tym, co stało się w czwartek po południu.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Otrzymaliśmy informację, jeszcze pracowaliśmy w urzędzie, że doszło do wypadku na kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginęło dwóch górników mówił wczoraj Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Zginęli 33-latek i 50-latek, którzy zostali przysypani skałami. Byli zatrudnieni w kopalni od ponad 10 lat.

-Zdarzenie miało miejsce na poziomie 665 w ścianie 411. Dokładnie na skrzyżowaniu chodnika przyścianowego ze ścianą 411. W wyniku nagłego, niekontrolowanego opadu skał stropowych pracownicy ci zostali przysypanimówi Rajmund Horst, wiceprezes ds. produkcji w PGG.

Mysłowice pogrążone w żałobie po tragedii w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginęło dwóch górników
Mysłowice pogrążone w żałobie po tragedii w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginęło dwóch górników

Dwóch górników zostało rannych. Jeden z powierzchownymi obrażeniami trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowu. Drugi z uszkodzoną miednicą i potłuczeniami do szpitala w katowickim Ochojcu. Dzisiaj już opuszczą szpitale. O samym wypadku wiadomo już nieco więcej.

-Na przestrzeni 5 metrów są zniszczenia. Wiemy, że doszło do opadu skał, do oderwania się skał stropowych, które przysypały górników. Nie było w tamtym rejonie wstrząsu ani tąpnięcia. Żadne z urządzeń tego nie zanotowały, więc możemy to już teraz wykluczyć. Co do przyczyn wypadku, dochodzenie trwa – mówi Tomasz Głogowski, PGG.

Dochodzenie w sprawie wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym prowadzi też Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach. Na razie ściana, w której doszło do zawału, jest wyłączona. Poza tym praca w kopalni odbywa się normalnie.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wszyscy możemy pomóc Ewie Kopczyńskiej! Charytatywny koncert w TVS już w sobotę!

Dwóch górników zginęło w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła!

Śląskie: Na granicy z Czechami i Słowacją skontrolowano już ponad 5 tysięcy osób

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close