Artykuł Sponsorowany

Naczynka na twarzy – sposoby na usuwanie nieestetycznej zmiany skórnej

Poszerzone, widoczne, popękane naczynka na twarzy to problem, z którym boryka się wiele osób, najczęściej kobiet w różnym wieku. Początkowo pojedyncze, z czasem utkane w sieci, a nawet łączące się w duże czerwone plamy na twarzy naczynka są problemem natury estetycznej, a niekiedy źródłem kompleksów. Ogromny wpływ na wygląd skóry dotkniętej naczynkami ma odpowiednia pielęgnacja, ale jak się okazuje, nawet najlepiej dobrane produkty nie zlikwidują naczynek na stałe. Trwałe usuwanie naczynek na twarzy możliwe jest jednak dzięki wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej. Jakich?

 

Naczynka na twarzy – charakterystyka cery naczyniowej

Naczynka na twarzy to zmiany rumieniowe w postaci teleangiektazji lub plam naczyniowych o zróżnicowanym nasileniu. Widoczne, bo rozszerzone naczynka to cecha charakterystyczna cery naczyniowej, która w medycynie i kosmetologii definiowana jest jako skóra twarzy, szyi i dekoltu stale lub czasowo pokryta zmianami. Dodatkowo zdarza się, że na naczynkach pojawiają się inne wykwity zapalne np. krostki lub grudki.

Naczynka na twarzy mogą przybierać kolor czerwony, sinawy, sinogranatowy lub niebieski oraz różny kształt – od liniowych, drobnych i pojedynczych zmian, przez pajączkowate, promieniste i rozsiane. Naczynka na twarzy dzieli się na te o charakterze pierwotnym, czyli powstające w różnych okresach życia np. w późnym wieku oraz na zmiany o charakterze wtórnym, które związane są z działaniem czynników zewnętrznych np. nadmiernej eskpozycji na słońce, wahań temperatury, nieodpowiednią pielęgnacją.

Bez względu na to, co jest powodem powstania, naczynka na twarzy są na ogół źródłem dyskomfortu lub kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby zmniejszenia ich widoczności. Jakie?

Laserowe usuwanie naczynek na twarzy

Największą skutecznością, a co za tym idzie także największą popularnością cieszą się zabiegi laserowego usuwania naczynek https://neonia.com.pl/zamykanie-naczynek/. Jego działanie polega na emitowaniu wiązki światła, która następnie pochłaniana jest przez hemoglobinę w rozszerzonym naczynku. W konsekwencji powstaje w nim miejscowy efekt termiczny i zniszczenie ścian naczynka, które w ciągu kilku kolejnych dni ulega wchłonięciu.

Laserowe usuwanie naczynek jest zabiegiem nie tylko wysoce skutecznym, ale też w pełni bezpiecznym. Warunkiem jest jednak jego wykonanie przez profesjonalistę, a nie przypadkową osobę. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj lasera, którym wykonuje się zabieg. Nowoczesne aparaty pozwalają bowiem na dobór optymalnej długości wiązki światła. Należy ponadto uwzględnić czy nie zachodzą jakiekolwiek okoliczności, stanowiące przeciwskazanie do użycia lasera np. pacjentka nie jest w ciąży, karmi piersią, choruje na nowotwór, epilepsję lub cukrzycę.

Metoda laserowego usuwania naczynek jest także małoinwazyjna i niemal bezbolesna, choć wiąże się z niewielkim dyskomfortem. Jej ogromnym atutem jest także możliwość zaobserwowania efektów już po pierwszym zabiegu.   

Inne sposoby na popękane naczynka

Usunięcie naczynek widocznych na twarzy możliwe jest dzięki wykorzystaniu także innych metod oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Jedną z nich  jest elektrokoagulacja, która wykorzystuje falę radiową o wysokiej częstotliwości wprowadzonej do naczynia za pomocą cienkiej igły. W jej wyniku dochodzi do podgrzania tkanki i likwidacji naczynka. Zabieg ten wymaga jednak dużej precyzji – łatwo bowiem o poparzenie naskórka –  a dodatkowo jest bolesny.

Działanie prądu stałego wykorzystuje zaś elektroliza. Prąd podnosi temperaturę naczynia, następnie dochodzi do ścinania białka i natychmiastowego obkurczenia naczynka. Mimo wysokiej skuteczności, zabieg opatrzony jest jednak ryzykiem powstania blizn i dużą bolesnością.

Kolejną metodą pozbycia się naczynek na twarzy jest skleroterapia, która niweluje zmiany za sprawą podania środka chemicznego obkurczającego poszerzone naczynie. Niekiedy może być ona stosowana jako uzupełnienie innych zabiegów usuwających naczynka, ale z powodzeniem może być też metodą samodzielną.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button